Dzień Seniora w Wadowicach

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Dzień Seniora w Wadowicach

Porady ekspertów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, ciekawe wykłady oraz stanowiska konsultacyjne innych instytucji to wszystko przygotował ZUS na Dzień Seniora, który odbędzie się w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury dnia 10 października w godzinach: 10:00 – 14:00.

Wiele starszych osób pada ofiarą przestępstw takich jak, oszustwa, wyłudzenia pieniędzy, nieuczciwe praktyki przedsiębiorców, przemoc, czy dyskryminacja ze względu na wiek. Dlatego Zakład Ubezpieczeń Społecznych w porozumieniu z innymi instytucjami m. in. z policją aktywnie działa w celu podniesienia świadomości osób starszych w tym zakresie. Tegorocznym motywem przewodnim Dnia Seniora jest bezpieczeństwo i aktywizacja osób starszych.

Dzień Seniora organizuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Krajowym Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Partnerami wydarzenia jest Policja i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął starosta wadowicki.

W ramach wydarzenia przygotowane będą stanowiska z poradnictwem z zakresu świadczeń przysługujących seniorom z ZUS. Dostępni będą również specjaliści z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Krakowskiego Banku Spółdzielczego.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do Wadowickiego Centrum Kultury,
10 października (środa), w godzinach od 10 do 14.

Harmonogram:

10.00 przywitanie,
10.15-10.45 wykład z zakresu pierwszej pomocy,
10.45 -11.15 wykład funkcjonariuszy KP Policji w Wadowicach w zakresie podnoszenia, bezpieczeństwa seniorów poprzez wyjaśnianie metod działania oszustów,
11.15 – 11.45 wykład Powiatowego Rzecznika Konsumentów w zakresie podnoszenia świadomości, prawnej osób starszych – ochrona przed nieuczciwą akwizycją,
11.45 – 12.15 wykład ZUS – poradnictwo emerytalno-rentowe,
12.15 -12.30 podziękowania,
12.30- 14.00 muzyka biesiadna.

Anna Szaniawska
Regionalny rzecznik ZUS w Małopolsce

Wprowadzono: 2 października 2018