Dzień Ziemi w Wadowicach – 28 kwietnia

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Ochrony Środowiska / Dzień Ziemi w Wadowicach – 28 kwietnia

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do czynnego uczestnictwa w obchodach „Dnia Ziemi” organizowanych 28 kwietnia 2017 r.

W ramach imprezy zaplanowanych jest szereg atrakcji dla dzieci i mieszkańców m.in. Mobilna Zielona Ładowarka czy warsztaty ekologiczne prowadzone przez bielską Fundację ARKA. Dodatkowo nasze wydarzenie wesprą zaproszone koła naukowe: Studenckie Koło Naukowe Fizyków „Bozon” oraz Studenckie Koło Naukowe „Redox”, które przeprowadzą pokaz doświadczeń fizycznych i chemicznych związanych ze zjawiskami zachodzącymi w atmosferze. Zaprosiliśmy również naukowców z  Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Poszanowania Energii WGGiOŚ AGH w Miękinii,  wraz ze swoim mobilnym laboratorium „OZE BUS” .

W samo południe ogłosimy zwycięzców konkursu ekologicznego „Na straży czystego powietrza” oraz rozdamy wyjątkowe nagrody. W trakcie obchodów dzieciom będą rozdawane sadzonki roślin doniczkowych, które absorbują szkodliwe pyły. Pozostałych mieszkańców zachęcamy do uczestnictwa w lekcji Eco Drivingu (czyli jak oszczędzać środowisko i pieniądze jeżdżąc samochodem) lub spotkania z twórcami filmu „Z Nurtem Życia” (miejsce spotkania – sala sesyjna Urzędu Miejskiego, liczba miejsc ograniczona. Chętnych prosimy o zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy Przycisk formularz).

Jeśli zastanawiacie się nad wymianą niskosprawnego pieca węglowego na nowszy, zapraszamy na konsultacje. Producenci kotłów niskoemisyjnych oraz Odnawialnych Źródeł Energii będą prezentować swoje produkty na Placu Kościuszki. Przedstawiciele takich firm jak:  SAS, Stalmark, MCE, Protech, Ciechowicz,  Viessmann będą do Waszej dyspozycji w godzinach od 10.00 do 18.00 i chętnie odpowiedzą na pytania z zakresu efektywnego i ekologicznego ogrzewania budynków.

Na rynku dyżur będzie pełnił również  Ekodoradca, u którego uzyskacie informacje o aktualnie dostępnych środkach na dofinansowanie wymiany starego pieca, centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej i  termomodernizacji budynków.  Otrzymacie pomoc w skorzystaniu z programów służących ograniczeniu emisji zanieczyszczeń, dowiecie się jak prawidłowo wypełnić wniosek o dotację.

Zwieńczeniem tego uroczystego dnia będzie zaplanowany na godzinę 16.00 koncert Orkiestry AGH.

Gorąco zachęcamy do aktywnego uczestnictwa!

Plakat Dzień Ziemi

Wprowadzono: 14 kwietnia 2017

-