Dziennikarze z Francji w Wadowicach

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Dziennikarze z Francji w Wadowicach

Dzięki współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną oraz Polskim Ośrodkiem Informacji Turystycznej w Paryżu gościliśmy 22 marca 2016 roku grupę 15 dziennikarzy z Francji, którzy przyjechali z wizytą studyjną.

Dziennikarze, głównie pracujący w mediach katolickich odwiedzali miejsca istotne z punktu widzenia zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Takim miejscem bez wątpienia są Wadowice. W czasie study tour żurnaliści zwiedzili Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II, w którym spotkali się z dyrektorem ks. Jackiem Pietruszką, a następnie obiadem grupę przyjął burmistrz Mateusz Klinowski. W czasie godzinnego spotkania dziennikarze dopytywali o przygotowania miasta do przyjęcia pielgrzymów oraz o obecną sytuację w kraju.

W Wadowicach w czasie ŚDM oraz dniach kolejnych spodziewanych jest kilka tysięcy pielgrzymów znad Sekwany. Potwierdzone zostały już msze święte dla grup zorganizowanych z Francji.
Dziennikarze otrzymali zestaw materiałów promocyjnych w języku francuskim przygotowane przez Wydział Obsługi Ruchu Turystycznego i udali się do muzeum w Oświęcimiu.

Wprowadzono: 22 marca 2016

-