Dziennikarze z Niemiec z wizytą w Wadowicach

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Dziennikarze z Niemiec z wizytą w Wadowicach

Dziennikarze z Niemiec w Wadowicach

03.06.2016 r. w Wadowicach odbyła się wizyta studyjna dziennikarzy niemieckich zorganizowana przez Polską Organizację Turystyczną, Małopolską Organizację Turystyczną oraz Urząd Miejski w Wadowicach. Wśród dziennikarzy znaleźli się: Ulla Wiegand z tygodnika „Katholische Sonntagszeitung”, Katrin Kühne z radia „Deutschlandradio”, Elisabeth Schweikert z dziennika „Südwestpresse”, Emanuel Schürer z dziennika „Reutlinger General-Anzeiger”, Izabella Gawin – autorka przewodników „Polen der Süden“, Dieter Schulze – autor przewodników oraz koordynatorka spotkania – Magdalena Korzeniowska Beckmann  – ZOPOT Berlin.

Wizyta rozpoczęła się od zwiedzania najważniejszego miejsca na mapie turystycznej Wadowic – Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II. Goście byli pod wrażeniem wysokiego poziomu prezentowanej wystawy i jednogłośnie stwierdzili, że każdy powinien odwiedzić to miejsce. Ich życzeniem było spotkać się z przedstawicielem wadowickiego duchowieństwa, aby zapytać o religijny stan przygotowań na zbliżające się Światowe Dni Młodzieży. Niezbędnych informacji udzielił im ks. Adam Garlacz – koordynator rejonowy ŚDM. W magistracie odbyło się spotkanie z Burmistrzem Wadowic – Mateuszem Klinowskim. Burmistrz nie potrzebował tłumacza, świetnie porozumiał się z gośćmi w ich ojczystym języku. Opowiedział między innymi o swoich doświadczeniach z czasów spędzonych w Getyndze, na uniwersytecie Georga-Augusta, gdzie odbywał półroczny staż naukowy. Dziennikarze dopytywali o szczegóły przygotowań miasta do przyjęcia tysięcy pielgrzymów oraz o kształtowanie lokalnej polityki.Po spotkaniu z władzami miasta goście udali się skosztować długo wyczekiwanego, papieskiego przysmaku – kremówki.

Wadowice były jednym z przystanków na trasie dziennikarzy z Niemiec, którzy z zaciekawieniem śledzą stan przygotowań Wadowic oraz Krakowa do organizowanych w lipcu Światowych Dni Młodzieży.

Wprowadzono: 3 czerwca 2016