Edukacja żywieniowa w szkołach na terenie Gminy Wadowice

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Edukacja żywieniowa w szkołach na terenie Gminy Wadowice

Bank Żywności w Krakowie zaprasza wszystkie szkoły podstawowe i gimnazjalne do udziału w projekcie „Edukacja żywieniowa w szkołach na terenie Gminy Wadowice”, współfinansowanym przez Gminę Wadowice.

Edukacja żywieniowa

W ramach projektu proponujemy w szczególności warsztaty żywieniowo – dietetyczne i kulinarne dla uczniów. Proponowane zajęcia realizowane są w ciekawy sposób i prowadzone przez specjalistki w dziedzinie dietetyki. Młodzież na warsztatach poznaje m.in. zagadnienia dotyczące zdrowego odżywianie, jak prawidłowo bilansować posiłki dostosowane do wieku, jak budować mocne kości. Pozna też zasady świadomych zakupów oraz jak właściwego przechowywania żywności. Uczniowie  mają okazję zrobić wspólny przegląd produktów ze sklepowych półek, odmierzać cukier, sól i tłuszcz w produktach, uczyć się czytania etykiet i tabeli wartości odżywczej.  Na warsztatach uczniowie zdobywają wiedzę, która jest potrzebna, aby być świadomym konsumentem i umiejętnie wybierać to co najlepsze dla zdrowia.

Warsztaty realizowane będą do końca września 2017r.

W ramach projektu odbędzie się również Międzyszkolny Konkurs Masterchef. Będzie to zabawa w kucharzy, którą najczęściej wszyscy możemy oglądać jedynie w telewizji.  W konkursie, który odbędzie się w październiku 2017 r. wezmą udział uczniowie wyłonieni podczas warsztatów  żywieniowo – dietetycznych i kulinarnych.

Do chwili obecnej do projektu przystąpiły następujące placówki: Szkoła Podstawowa w Zawadce, Publiczna Katolicka Szkoła na Kopcu w Kleczy Dolnej i Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Babicy. Zachęcamy pozostałe szkoły z Gminy do  skorzystania z oferty i przyłączenia się do wspólnej nauki i zabawy.

Kontakt w sprawie szczegółów:

Bank Żywności w Krakowie  (Justyna Liptak , tel. 12.257.00.05/06, mail: justyna.liptak@bzkrakow.pl)

Wprowadzono: 16 maja 2017