#ekosierpien trwa. Święto Pszczoły 2018 za nami

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / #ekosierpien trwa. Święto Pszczoły 2018 za nami

Troski o pszczoły nigdy za wiele. I mimo że w Polsce w ostatnich latach obserwuje się stabilny przyrost populacji pszczoły miodnej, to nie możemy zapominać o tym, że działalność człowieka wciąż naszym małym skrzydlatym przyjaciołom zagraża. By lepiej poznać pszczele zwyczaje, Młodzieżowa Rada Miejska we współpracy z Greenpeace – Krakowska Grupa Lokalna zorganizowali Święto Pszczoły.

W niedzielę 12 sierpnia, na Bulwarach na Wenecji, w urokliwym otoczeniu Skawy, odbywał się ekohappening poświęcony pszczołom. Wolontariusze Greenpeac do swojego pszczelego standu przyciągnęli chyba każdego, kto tego niedzielnego popołudnia zjawił się na Bulwarach. Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty tworzenia woskowijek, czyli naturalnych i nietoksycznych zamienników folii aluminiowej. Długa kolejka chętnych ustawiała się też do obejrzenia na goglach VR filmu o pszczołach nakręconego w technologii „360 stopni”. Miłośnicy roślin mogli stworzyć sobie „małe łąki”, czyli kulki nasienne z nasionami kwiatów lubianych przez pszczoły, a dzieci – wziąć udział w Pszczelim Quizie, czy pomalować swoje buzie w pszczele kolory.

Podczas happeningu przypominano o tym, że człowiek swoją działalnością może szkodzić pszczołom. Chętni mogli podpisać petycję do ministra środowiska w sprawie ochrony pszczół.

Młodzieżowa Rada Miejska przygotowała dla odwiedzających Pszczeli Quest. Jego uczestnicy szukali rozwieszonych na terenie Wenecji pszczółek z ciekawostkami, a potem uzupełniali kartę odpowiedzi. Najmłodsi ponadto kolorowali portrety Mai – najsłynniejszej pszczółki na świecie.

Odpoczywać można było na leżakach w cieniu drzew lub – jak kto wolał – wygrzewać się w sierpniowym słońcu. Relaks w otoczeniu przyrody i przy zapachu pszczelego wosku – coś bezcennego.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok!

Wprowadzono: 14 sierpnia 2018