Europejski Zielony Tydzień 2021 pod hasłem „Zero zanieczyszczeń”

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Ochrony Środowiska / Europejski Zielony Tydzień 2021 pod hasłem „Zero zanieczyszczeń”

Zanieczyszczenie środowiska ma wpływ na każdego z nas – poprzez powietrze, którym oddychamy, wodę, którą pijemy, i glebę, na której uprawiamy naszą żywność. To najpoważniejsza przyczyna środowiskowa wielu chorób psychicznych i fizycznych oraz przedwczesnych zgonów, zwłaszcza dzieci, osób obciążonych innymi schorzeniami oraz osób starszych. Jednak można mu zapobiegać.

GW21 SoMe MAIN PL FB TWITTER 1024x576 - Europejski Zielony Tydzień 2021 pod hasłem "Zero zanieczyszczeń"

Rozpoczynający się wkrótce Europejski Zielony Tydzień 2021 poświęcony będzie strategii „zero zanieczyszczeń”. Uwzględnione zostaną także inne istotne inicjatywy w ramach europejskiego Zielonego Ładu, takie jak projekty dotyczące zmiany klimatu, przyszła strategia w zakresie chemikaliów oraz inicjatywy w dziedzinie energii, przemysłu, mobilności, rolnictwa, rybołówstwa, zdrowia i różnorodności biologicznej.

Więcej informacji o Europejskim Zielonym Tygodniu, który potrwa od 31 maja do 4 czerwca, znaleźć można na stronie www.eugreenweek.eu/pl 

A już dzień później, 5 czerwca, obchodzić będziemy Światowy Dzień Środowiska, najważniejsze, najszerzej obchodzone i jedno z najstarszych świąt ekologicznych. Ma ono na celu uświadomić nam główne problemy ekologiczne naszych czasów oraz zachęcić do poszukiwania na nie rozwiązań. Do obchodów tego dnia może przyłączyć się każdy, nawet gdy nie może uczestniczyć w organizowanych z tej okazji wydarzeniach. Wystarczy samemu podjąć działania, które przyczynią się do poprawy stanu środowiska naturalnego, na przykład posprzątać okolicę, posadzić drzewo czy skorzystać z roweru zamiast samochodu.

LIFEIPMalopolskaNFOS 1024x146 - Europejski Zielony Tydzień 2021 pod hasłem "Zero zanieczyszczeń"

Wprowadzono: 13 maja 2021

-