Europ’Raid zawita do Wadowic

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Europ’Raid zawita do Wadowic

We wtorek 16 sierpnia ok. godz. 20.00 na pl. Jana Pawła II zameldują się uczestnicy trzeciej edycji rajdu samochodowego Europ’Raid organizowanego przez młodych pasjonatów przygód z Francji.

Uczestnicy rajdu

Europ’Raid jest pierwszym w Europie rajdem, który ma na celu odkrywanie i promowanie walorów turystycznych i kulturowych krajów dawnego bloku wschodniego. Organizatorzy w każdej edycji przywożą dary w postaci 6 ton przyborów edukacyjnych dla szkół w najbiedniejszych częściach Europy. Uczestnicy rajdu podróżują wyłącznie samochodami Peugeot 205 i mają do przejechania ponad 10 000 km, 20 krajów w 23 dni.

Mapa rajdu

Młodzi uczestnicy bardzo chcieli zatrzymać się na noc w Wadowicach by poznać walory kulturowe i naturalne rodzinnego miasta Karola Wojtyły. Przyjazd do Wadowic planowany jest ok. godz. 20.00. Blisko 200 osób w 65 samochodach wjedzie na pl. Jana Pawła II. Życzeniem uczestników jest nawiązanie kontaktu i przyjaźni z mieszkańcami Wadowic. Zapraszamy więc na rynek wadowicką młodzież do wspólnego spędzenia czasu z podróżnikami i dowiedzenia się więcej o tej ciekawej inicjatywie. Poniżej krótki film prezentujący pierwszą edycję rajdu.

Wprowadzono: 12 sierpnia 2016