Fantastyczne „Wianki nad Skawą”

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Fantastyczne „Wianki nad Skawą”

Wadowice przywitały wakacje w wielkim stylu! Piątkowe (21.06) Wianki nad Skawą z zespołem LemON ściągnęły tłumy i z pewnością wpiszą się w stały kalendarz gminnych imprez!

Turniejem w Plażówkę o Puchar Burmistrza, zorganizowanym wspólnie ze Stowarzyszeniem Alps, rozpoczęliśmy radosne świętowanie wakacji. Aż 60 zawodników i zawodniczek stanęło do rozgrywek, po jedenastogodzinnych potyczkach zwycięzcami zostali:

– w kategorii „szkoły podstawowe” drużyna „Mroczne kozy”, a tytuł najlepszego siatkarza i najlepszej siatkarki przypadł Wiktorii Ramzie i Bartłomiejowi Madejowi,

– w kategorii open zwyciężyli Tomasz Kułaga (zdobył również tytuł Najlepszego Siatkarza) oraz Daniel Pochopień,

– najlepszą siatkarką została Karolina Kuligowska.

Zwycięzców nagrodziliśmy biletami do Energylandii oraz piłkami.

Warsztaty wiankowe prowadzone przez instruktorki z Wadowickiego Centrum Kultury były prawdziwym hitem imprezy! Własnoręcznie przygotowane wianki były tak piękne, że jedynie garstka pań zdecydowała się puścić swoje dzieła z nurtem Skawy, reszta dziewcząt zachowała je na pamiątkę. Swoje zdjęcie w wianku można było wrzucić na nasz fejsbukowy fanpage Wadowice, tu wszystko się zaczęło – tak zrobiła m.in. Dominika Sadłoń, która dzięki największej liczbie lajków, wygrała dwa bilety do Energylandii.

Najbardziej wystrzałowym punktem programu była oczywiście Eksplozja Kolorów zorganizowana wspólnie z wadowicką Młodzieżową Radą Miejską. Wrzuty jednocześnie przez setki osób barwnego pudru tworzącego w powietrzu kolorową chmurę ściągnęły do nas mnóstwo młodzieży i dzieciaków! Zrobiliśmy trochę niesamowitych zdjęć, ale chętnie zobaczymy również Wasze! jeśli macie ochotę podzielić się swoimi fotkami, to zapraszamy do publikowania ich w komentarzach pod naszą galerią tutaj.

Ale Wianki nad Skawą, to przede wszystkim święto muzyki. Na naszej bulwarowej scenie zespół Yamaha Szkoła Muzyczna Band pod kierownictwem Krzysztofa Odrobiny 🎶  otwarł imprezę koncertem przebojów polskich i zagranicznych, a wystąpił w składzie: Paulina Chorąży / Gabriela Katzer –  wokal, Konrad Struzik / Mikołaj Kosowski – piano, Tomasz Ochmanek – gitara elektryczna, Kuba Karasiński – bas oraz Julia Róg –  perkusja.

Przed samym wieczornym koncertem wystąpili laureaci konkursu „Talenty”: Justyna KlimekMaria PindelMaja Archer oraz Daniel Najbor, który wywołał gorącą reakcję zwłaszcza piękniejszej części publiczności. Na scenie zaprezentował się również Chór z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach pod dyrygenturą wyjątkowej Alicji Jakubiak.

Kilka tysięcy osób przywitało o 21.00 długo oczekiwaną gwiazdę wieczoru, zespół LemON. Moc pozytywnej energii, jaką wykrzesał z publiczności charyzmatyczny wokalista Igor Herbut przeszła nasze najśmielsze oczekiwania! Największe hity śpiewaliśmy wszyscy wspólnie a artysta z radością bisował i dziękował za gorące przyjęcie w Wadowicach!

Pozostając pod wrażeniem koncertu i emocji, jakie wywołał w nas LemON, poddaliśmy się muzyce DJ-a Sławomira, który rozhuśtał młodzież podczas nocnej dyskoteki pod gwiazdami.

Specjalne podziękowania składamy: Stowarzyszeniu ALPS w Wadowicach, Ochotniczym Strażom Pożarnym z Kleczy, Choczni, Jaroszowic i Wysokiej, Wadowickiemu Centrum Kultury,  ZHP Hufcowi Ziemi Wadowickiej, Wspólnotom: Dom Maryi i Effatha, Zaczarowanej Dorożce oraz ciuchci „Kucyk”, Lanckorońskim Automobilom,  Młodzieżowej Radzie Miejskiej w Wadowicach, Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Wadowicach oraz Szkole Muzycznej YAMAHA.

Do zobaczenia za rok!

Wprowadzono: 24 czerwca 2019