Finał warsztatów żywieniowo-kulinarnych

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Finał warsztatów żywieniowo-kulinarnych

Międzyszkolny konkurs Masterchef!

Masterchef

Bank Żywności w Krakowie od kwietnia 2017 roku realizuje projekt edukacyjno – żywieniowy wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Wadowice.

Celem projektu jest edukacja żywieniowa oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych najmłodszych mieszkańców. Uczniowie z terenu gminy w ramach prowadzonych działań uczestniczyli:

  • w zajęciach dietetyczno – żywieniowych, podczas których poruszano następujące zagadnienia: dobra dieta czyli zdrowe odżywianie, mocne kości,  świadome zakupy, nie marnowanie jedzenia, przegląd półek sklepowych, czytanie etykiet, prawidłowe przechowywanie,
  • w warsztatach kulinarnychpodczas, których uczniowie uczyli się przygotowywać zdrowe posiłki.

W 25. cyklach warsztatów wzięło udział około 500 osób. Każdy cykl zakończył się quizem wyłaniającym trzech najlepszych uczniów. Osoby te tym samym zakwalifikowały się do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Masterchef. W finale, który  odbył  się 27.10.2017 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach rywalizowały n/w placówki:
Szkoła na Kopcu – Klecza Dolna, Szkoła Podstawowa w Zawadce, Szkoła Podstawowa w Babicy, Szkoła Podstawowa nr 1 i 2 w Choczni,  Szkoła Podstawowa w Wysokiej, Szkoła Podstawowa nr 1 w Wadowicach.

25 drużyn dwuosobowych wykazało się nie lada talentem kulinarnym. W ciągu 30 minut uczniowie przygotowali zdrowe śniadania z produktów ufundowanych przez Bank Żywności. Były m.in. ciecierzyca, owsianka, mozzarella, pieczywo, jogurty, rodzynki, bakalie , bazylia. pomidory, rukola i inne. Przy dźwiękach melodii z programu MasterChef zostały skomponowane różnorodne i pyszne śniadania. Potwierdzi to zgromadzona publiczność, która po ocenie jurorów kosztowała gotowe zestawy śniadaniowe. W trakcie ustalania werdyktu na scenie wystąpiła Amelia Sabuda wykonując układ tańca współczesnego. Jury nagrodziło  3 zwycięskie drużyny, pozostali uczestnicy otrzymali natomiast gadżety kulinarne w postaci książek, torby na zakupy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Wprowadzono: 30 października 2017