Firefighter Combat Challenge

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Firefighter Combat Challenge

Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach zapraszają na wyjątkowe zawody strażackie, które odbędą się na Placu Jana Pawła II w Wadowicach w dniach 9-10.06.2017r..

Firefighter Combat Challenge to coroczna impreza sportowa o widowiskowej formule, w której szersza publiczność ma okazję zobaczyć jak pasjonująca i niebezpieczna jest praca strażaków. Dwa dni nieustannej rywalizacji ze współzawodnikami, walki z czasem i zmęczeniem podczas niezwykle efektownych konkurencji i dramatycznej w niektórych momentach scenerii – to coś, co z pewnością warto zobaczyć. W programie zarówno starty indywidualne, sztafety i tandemy.

Formuła zawodów przewiduje pięć konkurencji, w których zmierzą się uczestnicy:

Zadanie 1 (START) – wnoszenie sprzętu na wysokość. Zadanie polega na wniesieniu węża W-75 złożonego na płasko na szczyt dwunastometrowej wieży. Waga węża wynosi 19 kg.

Zadanie 2 – wciąganie węża. Zadanie polega na wciągnięciu węża zwiniętego w krąg przy użyciu liny i umieszczenie go w kontenerze. W przypadku utraty kontroli zawodnik będzie musiał ponownie wciągnąć wąż. Zawodnik schodząc z wieży musi dotknąć każdego stopnia schodów oraz musi korzystać z obu poręczy.

Zadanie 3 – włamanie. Przy tej konkurencji wykorzystujemy urządzenie symulujące rąbanie drewna siekierą. Korzystając z 4,5 kg młotka bezodrzutowego, zawodnik musi przesunąć 72 kg sztabę metalową na odległość 1,5 m uderzając w nią młotem (obuchem). Pchanie sztaby jest niedozwolone.

Zadanie 4 – przeciągnięcie węża. Bieg z wężem. Zawodnik musi pokonać 40 m długości slalom bez pomijania i przewracania pachołków. W ramach wykonywania zadania zawodnik musi podnieść prądownicę podłączoną do węża i przeciągnąć na odległość około 24 m. Następnie otworzyć prądownicę po przekroczeniu bramki i trafić do celu strumieniem wody.

Zadanie 5 (META) – ewakuowanie poszkodowanego. Ratowanie ofiary. Zadanie polega na przeciągnięciu ważącego 80 kg manekina do tyłu na odległość 30 m. Manekina nie można ciągnąć za ubranie lub kończyny. Manekin nie może być niesiony. W każdym momencie musi dotykać do toru zawodów. Czas zatrzymuje się, gdy zawodnik i manekin całkowicie przekroczą linię mety.

Organizatorzy zaplanowali również szereg atrakcji towarzyszących zawodom, dzięki którym każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo ciekawa propozycja będzie czekać w specjalnej strefie dla dzieci. Najmłodsi będą mieli do dyzpozycji ściankę wspinaczkową czy slackline, co 30 minut odbędą się spektakularne pokazy wyrzutu oleju oraz gaszenia gaśnicami, demonstracje sprzętu ratowniczego i warsztaty „Poznaj pracę strażaka” a także nauka pierwszej pomocy. Nie zabraknie zajęć w strefie fitness i ciekawych stoisk partnerów.

Zapraszamy!

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie : Wadowice FCC

plakatFCC

Wprowadzono: 5 czerwca 2017