Fundacja SOWIARNIA zaprasza na warsztaty!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Fundacja SOWIARNIA zaprasza na warsztaty!

W związku z nadchodzącą wiosną i nową energią serdecznie zapraszamy na kolejny cykl zajęć w Pracowni Sowiarnia przy ul. Wojtyłów.

Sowiarnia

Najmłodszych mieszkańców gminy zachęcamy do udziału w projekcie BEZPIECZNE POSZKOLE Z SOWIARNIĄ. Są to codzienne zajęcia opiekuńcze dla dzieci realizowane w oparciu o szczegółowy program, skupiony na wspomaganiu rozwoju manualnego dzieci. Fundacja proponuje twórczą, rozwijającą zabawę, indywidualne podejście do najmłodszych, przyjazną, bezpieczną i radosną atmosferę pod okiem wykwalifikowanej kadry oraz pomoc w odrabianiu lekcji. Dzięki wsparciu Gminy Wadowice WSTĘP NA ZAJĘCIA JEST BEZPŁATNY!

Kolejną wiosenną propozycją jest projekt ŁAPKODZIEŁO 2.0, czyli warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży. Projekt, prowadzony przy wsparciu Gminy Wadowice, ma na celu poprawę zdolności manualnych i małej motoryki, jak również ożywienie technik tradycyjnego rzemiosła – poznanie historii, warsztatu pracy i narzędzi z nią związanych oraz sposobu wykorzystania jej w życiu codziennym.

W progach Sowiarni nie tylko najmłodsi mogą znaleźć coś dla siebie. Przy wsparciu Powiatu Wadowickiego realizowany jest projekt BABIE LATO czyli twórcze warsztaty i ploteczki przy czymś słodkim, herbacie, kawie lub lampce… pod hasłem „Lepiej drzeć pierze z babą, niźli koty z chłopem”. Bo cóż może być lepszego niż piątkowe wieczory w babskim towarzystwie…

Oprócz realizowanych projektów i stałych zajęć takich jak Montessori i Krój i Szyj Sowiarnia oferuje także: twórcze imprezy urodzinowe,warsztaty rzemiosła tradycyjnego i współczesnego dla szkół i przedszkoli, organizację i prowadzenie imprez plenerowych oraz wakacje i ferie dla najmłodszych. Prowadzona jest także księgarnia ze starannie wyselekcjonowanymi książkami najlepszych wydawnictw dla najmłodszych.

Fundacja Sowiarnia działa od sierpnia 2013 r. Została założona przez grupę osób, które za cel postawiły sobie podtrzymywanie i rozpowszechnianie wiedzy o kulturze ludowej, a w szczególności regionalnej. Fundacja realizuje swoje cele szczególnie poprzez prowadzenie pracowni stacjonarnej, organizację i prowadzenie warsztatów rękodzielniczych, spotkań, klubów, pokazów, kursów, wystaw, konkursów i innych wydarzeń, których celem jest edukacja i promowanie sztuki, rękodzieła, rzemiosła i obyczajów kulinarnych.

Więcej informacji pod adresem: www.sowiarnia.com oraz na profilu Facebook: www.facebook.com/sowiarnia.pai/

Tekst i zdjęcia: Sowiarnia

Wprowadzono: 14 marca 2017

-