[GALERIA] Firefighter Combat Challenge już za nami

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / [GALERIA] Firefighter Combat Challenge już za nami

Strażackie wyzwanie „Firefighter Combat Challenge już za nami! Plac Jana Pawła II był miejscem zmagań najlepszych strażaków w Polsce!
Firefighter Combat Challenge / fot. Urząd Miejski Wadowice

W czwartek 25 sierpnia 2016 roku tuż po godzinie 20.00 Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach bryg. Paweł Kwarciak wraz z Burmistrzem Wadowic Mateuszem Klinowskim rozpoczęli kolejną edycję strażackiego wyzwania.  Podczas krótkiej ceremonii otwarcia komendant PSP podziękował za przybycie oraz życzył udanych zawodów, a burmistrz Wadowic zaproponował, by kolejną edycję inaugurował pokazowy bieg komendantów.

Po zakończeniu części oficjalnej na specjalnie przygotowanym torze pojawili się strażacy, by w blasku reflektorów przeprowadzić próbę i pierwsze treningi. W piątek i w sobotę już na poważnie rywalizowali strażacy z całej Polski w kilku kategoriach. Prym wiedli reprezentanci zespołów FCC Team Warszawa, Team Zachód i Team Południe. To właśnie ich przedstawiciele najczęściej zajmowali miejsca na „pudle”. Wielkich emocji dostarczyły biegi  ćwierćfinałowe, półfinałowe i finały. Tutaj liczyły się ułamki sekund, a emocje sięgały zenitu.

Najlepsi zawodnicy otrzymali atrakcyjne nagrody, które wręczył m.in. burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski. Zaprosił on również strażaków na kolejną edycję FCC w 2017 roku.

Firefighter Combat Challenge / fot. Urząd Miejski Wadowice

Podczas trwania imprezy na Pl. Kościuszki  została utworzona tzw. strefa gastronomiczna, gdzie można było zjeść ciepły posiłek. Dodatkowo w tym miejscu ustawiono ściankę wspinaczkową oraz dmuchańce dla dzieci.

Współorganizatorem zawodów jest Gmina Wadowice.

Wprowadzono: 26 sierpnia 2016

-