[GALERIA] Młyn Jazz Festival – święto miłośników muzyki

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / [GALERIA] Młyn Jazz Festival – święto miłośników muzyki

Młyn Jazz Festival 2016 już za nami! Na scenach Wadowickiego Centrum Kultury oraz Hotelu Młyn Jacka wystąpili m.in. Gaba Kulka, Joachim Mencel, Aga Zaryan, Big Band Małopolski, Lora Szafran, Szymon Mika i gwiazda wieczoru zespół Incognito.To było prawdziwe święto dla miłośników jazzu!

Festiwal zaczął się w piątek w Wadowickim Centrum Kultury gdzie świetny koncert dała Gaba Kulka oraz Joachim Mencel z zespołem. Nowością tegorocznej edycji była festiwalowa kawiarnia, w której po koncertach odbyło się wyjątkowe jam session, w którym udział wzięli m.in. muzycy zespołu Incognito.

W sobotę na scenie plenerowej przy Hotelu Młyn Jacka pojawiły się kolejne gwiazdy. Po raz kolejny zaprezentował się dobrze znany Big Band Małopolski, z którym wystąpili Lora Szafran, Andy Ninvalle i Bryan Corbett. Fantastyczny koncert dała Aga Zaryan z European Jazz Quartet wciągając publiczność do wspólnej zabawy i śpiewając m.in. utwory znakomitej Niny Simone.

Młyn Jazz Festival 2016 / fot. Urząd Miejski Wadowice

Gwiazdą wieczoru był zespół Incognito, który w 1979 roku założył Jean-Paul „Bluey” Maunick. W Jaroszowicach zespół składający się z 18 osób do których gościnnie dołączył brytyjski trębacz Kevin Robinson dał niesamowity koncert, który rozpalił zebraną publiczność i sprawił, że wieczorny chłód zupełnie nie był odczuwalny. Członkami zespołu są artyści z różnych części świata co doskonale słychać było w czasie koncertu, który płynnie przechodził z acid jazzu do funk jazzu. W set liście znalazły się utwory Steve Wondera, muzyka w klimatach karaibskich czy też gospelowych. Rozbawiona publiczność na końcu zaśpiewała wspólnie hit Boba Marleya „One love”.

Młyn Jazz Festival to nie tylko muzyka. W murach hotelu można było zobaczyć świetną wystawę malarstwa Katarzyny Adamek-Chase czy też galerię plakatów koncertów muzycznych autorstwa Szymona Parafiniaka.

Koncert finałowy prowadził znany dziennikarz Programu Trzeciego Polskiego Radia i gospodarz listy przebojów Piotr Baron.

Wprowadzono: 29 sierpnia 2016