Gasimy światło w trosce o naszą planetę!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Gasimy światło w trosce o naszą planetę!

Zapraszamy mieszkańców Gminy Wadowice do udziału w promującej ideę ochrony środowiska akcji Godzina dla Ziemi WWF, która wybije w tym roku w sobotę 30 marca o godz. 20:30. Oświetlenie Urzędu Miejskiego zostanie wygaszone już od piątku 29.03 aż do poniedziałku 1.04.

Godzina dla Ziemi WWF to wyjątkowa akcja społeczna, która co roku jednoczy miliony ludzi na całym świecie. W zeszłym roku wśród osób zaangażowanych w to niezwykłe wydarzenie znaleźli się mieszkańcy 188 państw świata, a ponad 13 tys. instalacji rozświetlających zabytki i pomniki zostało wyłączonych. W samej Polsce w akcji wzięło udział prawie 80 miast.

Godzina dla ziemi WWF jednoczy miliony ludzi na całym świecie. Kojarzona jest głównie z tym, że na jedną godzinę ludzie gaszą światła w swoich domach, a władze miast wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej. W Polsce w ciągu czterech lat akcja zmieniła nieco swój charakter i jej celem stało się rozwiązywanie konkretnych problemów ekologicznych.

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF odbędzie się pod hasłem „Nie niszczmy naszego domu”. W tym roku postawiono na edukację. Jeśli każdy z nas codziennie, w niewielkim stopniu zmieni nawyki, to przyczyni się do ograniczenia swojego negatywnego wpływu na naszą planetę. Chodzi również o pokazanie Polakom, że mają prawo do ochrony naszego wspólnego domu, czyli naszej planety. Na stronie godzinadlaziemi.pl zachęcamy do złożenia podpisu pod apelem w tej sprawie.

O godz. 20:30 w sobotę 30 marca w całej Polsce zgasną światła w geście solidarności z ideą ochrony naszego wspólnego domu. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do dołączenia do dziesiątek polskich miast i wyłączenia świateł na symboliczną godzinę.

Wprowadzono: 29 marca 2019