Gimnazjaliści z Choczni uczą się o zwyczajach brytyjskiej rodziny królewskiej – po angielsku!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Gimnazjaliści z Choczni uczą się o zwyczajach brytyjskiej rodziny królewskiej – po angielsku!

W piątek 8 lutego 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Choczni odbył się finał VI Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów, objęty Patronatem Honorowym  Burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego.

W szkolnych eliminacjach wzięło udział ponad stu gimnazjalistów. Do finału zakwalifikowano 15 uczniów, którzy reprezentowali następujące szkoły: SP Nr 2 w Wadowicach , SP Nr 4 w Wadowicach, SP Nr 1 w Choczni, SP Nr 2 w Choczni, ZSP w Kleczy, ZS w Jaroszowicach, Niepubliczne Katolickie Gimnazjum na Kopcu.

Celem konkursu było rozwijanie, rozbudzanie zainteresowań i uzdolnień uczniów klas III gimnazjum oraz popularyzacja języka angielskiego.

Finał polegał na przygotowaniu i przedstawieniu prezentacji multimedialnej. W tym roku tematem była BRYTYJSKA RODZINA KRÓLEWSKA – ZWYCZAJE, ŻYCIE RODZINNE, CIEKAWOSTKI  I  TAJEMNICE.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce- Emilia Kręcioch– SP nr 1 w Choczni

II miejsce- Klaudia Góralczyk– SP nr 2 w Choczni

III miejsce Nikola Czarny– ZSP Klecza Dolna

Wyróżnienia

Aleksandra Trafiał– SP nr 4 w Wadowicach

Jan Krupnik -Niepubliczne Katolickie Gimnazjum na Kopcu.

Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego, ciekawymi prezentacjami i swobodą posługiwania się językiem obcym. Był to ostatni konkurs języka angielskiego dla gimnazjalistów. W przyszłym roku zapraszamy uczniów szkól podstawowych.

Wprowadzono: 11 lutego 2019