Głosuj na lokalne inicjatywy społeczne

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Głosuj na lokalne inicjatywy społeczne

Mieszkańcy regionu mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach IV edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”, nad którym patronat objął Burmistrz Wadowic. W regionie konkurują ze sobą: Ochotnicza Straż Pożarna w Juszczynie, Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Wadowicach.

Liczy się każdy głos!

Od 7 maja klienci Tesco mogą głosować na – ich zdaniem – najatrakcyjniejsze i najbardziej potrzebne projekty w okolicy. Wystarczy do 4 czerwca zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny.

W Wadowicach i okolicach w głosowaniu udział biorą:

  • Ochotnicza Straż Pożarna w Juszczynie

Możliwość udzielenia człowiekowi pomocy w sytuacji zagrożenia jest ogromnym darem, możliwość otrzymania takiej pomocy – ogromną szansą. Gdyby każdy potrafił udzielić pomocy, to bezpieczeństwo nasze i naszych najbliższych znacznie wzrosłoby. Dlatego jednostka OSP w Juszczynie wychodząc na przeciw mieszkańcom, chce zorganizować ogólnodostępne szkolenia z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej. Warsztaty będą obejmować wiedzę praktyczną i teoretyczną. To szansa na naukę jak ratować życie!

  • Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej

Wadowiczanie wiedzą, że flaki obok kremówki są kojarzone z kuchnią tego miasta. Mieszkańcy jednak nie znają przyczyn i historii rozwoju tego dania. Mała liczba rodzin wielopokoleniowych mieszkających wspólnie powoduje, że zanika tradycja przekazywania regionalnej kultury kulinarnej młodszym pokoleniom. Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej poprzez konkurs kulinarny „Flaki Wadowickie w Wersji Light” chce dostarczyć wiedzę na ten temat oraz zmienić nawyki żywieniowe osób.

  • Ochotnicza Straż Pożarna w Wadowicach

Ochotnicza Straż Pożarna w Wadowicach organizuje dla wszystkich mieszkańców gminy Wadowice bezpłatne szkolenia oraz instruktaż sposobu postępowania w przypadku zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego. Celem projektu jest zapoznanie mieszkańców Wadowic
i okolic ze sposobami udzielania pierwszej pomocy medycznej, zwłaszcza opatrywania różnych rodzajów ran. Udział w otwartych szkoleniach i pokazach organizowanych przez druhów będzie okazją do nabycia bezcennych umiejętności – ratujących życie!

Każdy, nawet najmniejszy gest ma znaczenie

W IV edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty,
w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. Oznacza to, że Tesco wraz z Fundacją Tesco przekażą aktywnym mieszkańcom łącznie 1 125 000 złotych na realizację 375 projektów wpływających na poprawę życia lokalnych społeczności.

Razem możemy więcej!

W dotychczasowych trzech edycjach programu Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło ponad 400 lokalnych inicjatyw, przekazując na ich realizację 2,15 mln złotych. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę projektów, na które można głosować w IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy

Wprowadzono: 10 maja 2018