Gminne działania sportowe i plan funkcjonowania Orlika w 2018 roku

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Sport w Gminie Wadowice / Gminne działania sportowe i plan funkcjonowania Orlika w 2018 roku

Od stycznia 2018 roku rozpoczął działalność nowy koordynator sportu szkolnego i animator Kompleksu Orlik 2012 Karol Habrzyk.

Przedstawiamy poniżej plan nowego koordynatora, dotyczący gminnych działań sportowych oraz plan funkcjonowania Orlika na rok 2018.

W okresie zimowym do około połowy marca Orlik jest zajęty głównie przez grupy piłkarskie. Planowane  są następujące działania:

1. Piłkarski poniedziałek:
W każdy poniedziałek zapraszamy chłopców z roczników 2004-2000 na „gierkę”. Wszyscy chętni przychodzą na godzinę 18:00, aby od 18:15 do 19:30 zagrać ze swoimi rówieśnikami.

2. Od kwietnia do czerwca i od września do listopada:
Wadowicka Liga Piłki Nożnej, w dwóch kategoriach wiekowych, zrzeszeni i amatorzy (w kategorii amatorskiej dopuszcza się młodzież 15-17 lat, która gra w klubach).
W poniedziałki i wtorki grać będą drużyny piłkarzy zrzeszonych, natomiast w czwartki i piątki – niezrzeszeni. Rozgrywki rozpoczną się Wiosennym Pucharem Burmistrza w dniach 24-25 marca 2018r.
Ligi ruszą od 9 kwietnia. Przewiduje się maksymalnie po 12 drużyn na Ligę. Zapisy rozpoczną się od połowy lutego.

3. Od kwietnia do października:
Poniedziałki z triobasket (ilość dni zależy od ilości chętnych). Spotkania dla wszystkich, którzy kochają koszykówkę.
Zostanie ustalony stały dzień rozgrywek, w których będzie mógł wziąć udział każdy chętny. W przypadku dużej ilości chętnych do gry, w lipcu zostanie zorganizowany turniej o Puchar Burmistrza w Triobasket.

4. Od kwietnia do października:
Siatkarskie czwartki (ilość dni zależy od ilości chętnych). Spotkania wszystkich, którzy kochają siatkówkę.
Zostanie ustalony stały termin rozgrywek, w których będzie mógł wziąć udział każdy chętny. W przypadku dużej ilości chętnych do gry, w sierpniu zorganizowany zostanie orlikowy turniej o Puchar Burmistrza w Siatkówce.

5. Od września:
Przygotowania do Turnieju „Z podwórka na stadion”. Grupa dziewczynek trenujących piłkę nożną, kategoria wiekowa U9 lub U12.

6. Od kwietnia:
Otwarte turnieje piłki nożnej 3×3 – „Pozwólcie dzieciom grać”
Dwa razy w miesiącu w soboty odbywać się będą turnieje dla dzieci 3×3 – bez sędziów i wyników, w podziale na kategorie wiekowe U12, U10, U8, U6.
Rozgrywki przeznaczone głównie dla dzieci, które  nie grają w drużynach ligowych.

7. Organizacja zawodów prowadzonych przez SZS i inne ogólnopolskie organizacje.

8. Organizacja szkolnych rozgrywek.

9. Od kwietnia:
Konsultacje techniczno-sprawnościowe dla piłkarzy. Indywidualne porady dla chętnych.

10. Od września:
Liga juniorów, jeśli będą chętne drużyny.


Zasady rezerwacji Orlika.

Powstał projekt regulaminu rezerwacji boisk na Orliku. W ustalaniu zasad wzięto pod uwagę przede wszystkim przeznaczenie obiektu (skierowanego głównie do dzieci), a celem było stworzenie jasnych i jednolitych reguł. Regulamin dostępny jest w załączniku poniżej.

Zapraszamy do zgłaszania uwag do projektu wraz z uzasadnieniem w terminie do 30 stycznia na adres: sport@wadowice.pl

Wprowadzono: 15 stycznia 2018