Gminne dzieci rozpoczęły nowy rok szkolny 2018/2019

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Gminne dzieci rozpoczęły nowy rok szkolny 2018/2019

W dniu 3 września 2018 roku miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Rok szkolny w naszej gminie rozpoczęło 3 618 uczniów i uczennic, którzy po uroczystych mszach świętych wzięli udział w apelach i poznali nowe plany zajęć!

Jak co roku, przedstawiciele wadowickich władz brały udział w ceremonii rozpoczęcia roku szkolnego. Pani wiceburmistrzyni Ewa Całus odwiedziła Szkołę Podstawową nr 1 im. Jana Pawła II oraz Szkołę Podstawową nr 4 im. Władysława Broniewskiego, gdzie wzięła udział w uroczystych apelach przygotowanych przez uczniów szkół. Pani wiceburmistrzyni motywowała wszystkich młodych do ciężkiej pracy i życzyła wielu sukcesów oraz wytrwałości w dążeniu do celu. Zwróciła szczególną uwagę na rolę szkoły w życiu człowieka, która pozwala lepiej poznać świat i rozwijać własne zainteresowania.

Wadowickie placówki umożliwiają swoim uczniom coraz bardziej różnorodne zajęcia oraz stawiają na rozwój kadr nauczycieli.  Pani Burmistrz zwróciła również uwagę na zwiększającą się ilość wydarzeń w Wadowicach, które są organizowane dla dzieci i młodzieży m. in. pikniki rodzinne w różnych częściach miasta, Dzień Dziecka organizowany na rynku czy dzień baniek mydlanych, a także spotkanie młodzieży z burmistrzem. Kilka zdań poświęciła również na zaprezentowanie uczniom nowej gminnej publikacji, która nosi tytuł „Tajemnice Wadowity”. Każda ze szkół otrzymała pakiet książek, które będą dostępne dla uczniów w szkolnych bibliotekach.

Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów i samych piątek w dziennikach!

Wprowadzono: 3 września 2018