Goście z miast partnerskich na obchodach urodzin Jana Pawła II

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Goście z miast partnerskich na obchodach urodzin Jana Pawła II

Uroczyste obchody rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II to dla mieszkańców Wadowic zawsze duże i ważne święto. Tegoroczne uroczystości trwały cztery dni i wypełnione były mnóstwem atrakcji. Stały się również doskonałą okazją do spotkania z miastami partnerskimi Wadowic. Wspólnie planujemy rozwijanie wymiany szkolnej, organizację zawodów piłkarskich oraz promocję kultury lokalnej.

Miasta  partnerskie / fot. Urząd Miejski w Wadowicach

Na 97. rocznicę urodzin Karola Wojtyły przybyły delegacje z czterech miast zbliźniaczonych z Wadowicami: z Włoch przedstawiciele Sony, Carpineto Romano i San Giovanni Rotondo oraz Niemcy z Marktl am Inn, miasta rodzinnego papieża Benedykta XVI.

W dniu 18 maja goście, wśród których był m.in. Poseł Republiki Włoskiej Renzo Carella, Burmistrz Sony Gianluigi Mazzi, Burmistrz San Giovanni Rotondo Costanzo Cascavilla, Burmistrz Marktl am Inn Hubert Gschwendtner oraz urzędnicy, radni i działacze lokalni, zostali przyjęci przez Burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego oraz Zastępczynię Burmistrza Ewę Całus w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego. Po oficjalnym powitaniu, udali się na zwiedzanie Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II, następnie wzięli udział w roboczym spotkaniu na temat przyszłych wspólnych projektów. Po południu zagraniczni goście uczestniczyli w pozostałych punktach programu – wzięli udział we mszy świętej na Placu Jana Pawła II, wysłuchali też wieczornego koncertu „Święty z Wadowic – Jan Paweł II”.

Kolejne dni również obfitowały w bogaty program: zwiedzanie Muzeum Auschwitz, wadowicki Dzień Kultury Lokalnej z koncertami i biesiadą. Goście po pełnym wrażeń weekendzie opuszczali Wadowice zauroczeni naszym miastem, jego mieszkańcami i gościnnością, z jaką zostali przyjęci, a także poziomem wydarzeń, w których wzięli udział. Wszyscy bardzo podkreślali, jak ważne jest dla nich kontynuowanie współpracy z Wadowicami.

„Jestem bardzo dumna, że mogłam reprezentować Urząd Miejski z Carpineto Romano podczas tych ważnych uroczystości. Naszym życzeniem jest, aby kontynuować realizację nowych projektów i umacniać zbliźniaczenie naszych miast, zapoczątkowane już w 1994 roku” mówiła Noemi Campagna, asesor ds. kultury Urzędu Miejskiego w Carpineto Romano.

Wprowadzono: 24 maja 2017

-