Gramy dla Kasperka! Mamy do rozdania niesamowite prezenty mikołajkowe!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Sport w Gminie Wadowice / Gramy dla Kasperka! Mamy do rozdania niesamowite prezenty mikołajkowe!

Bilety na Barcelonę, wejściówki do Energylandii, Vouchery do gabinetu masażu oraz wadowickich restauracji, karnety na siłownie. To tylko część z setek prezentów, jakie w podziękowaniu za wsparcie dla Kasperka przygotował Święty Mikołaj podczas rozpoczynającego się w piątek Mikołajkowego Turnieju „w halówkę” o Puchar Burmistrza Wadowic. Pamiętajcie, że w ten weekend wszyscy gramy do jednej bramki, dla chorego na białaczkę 4-letniego chłopczyka z Babicy.

mikolaj - Gramy dla Kasperka! Mamy do rozdania niesamowite prezenty mikołajkowe!

Czy widzieliście kiedyś turniej piłkarski, w którym wszystkie drużyny grają do jednej bramki?! Jeśli nie, to koniecznie zajrzyjcie w ten weekend na halę w „czwórce” (ul. Słowackiego 2), gdzie od piątku do niedzieli będzie odbywał się Turniej Mikołajkowy w „halówkę” o Puchar Burmistrza Wadowic.

W rozgrywkach weźmie udział blisko ćwierć tysiąca zawodników zrzeszonych w 25 zespołach, które w pięciu grupach powalczą o awans do niedzielnych finałów. Trzy najlepsze drużyny otrzymają fantastyczne nagrody ufundowane przez sponsorów:

– 10 biletów na mecz FC Barcelona na Camp Nou od Centrum Edukacji i Turystyki EWART ewart-kursy.pl

– 10 biletów do parku rozrywki EnergyLandia

– 10 Voucherów na masaż od Ocean Zdrowia i Relaksu

– Oprócz 74 ciekawie zapowiadających się spotkań piłkarskich zorganizowaliśmy dla Was moc atrakcji z akcentami świątecznymi. Zaplanujcie Mikołajki z nami. Zarezerwujcie sobie dla nas cały  weekend, bo szykuje się prawdziwa piłkarska uczta, którą doprawi m.in. wizyta Świętego Mikołaja z prezentami dla dzieciaków, Pokazy taneczno-akrobatyczne oraz wiele, wiele konkursów z nagrodami – zapowiada burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

Gwiazdą Wieczoru  będzie Paulina Kubaszczyk z Cieszyna – brązowa medalistka Mistrzostw Polski Pole Sport 2017 IPSF w kategorii profesjonalistek. Paulina przygotowała dla nas dwa wyjątkowe pokazy, zaprezentuje je podczas niedzielnych finałów w godzinach od 16:00 do 18:00. Na parkiecie wadowickiej Czwórki wystąpią także nasi młodzi artyści z Wadowickiego Centrum Kultury, którzy swoimi pokazami tanecznymi wprowadzą nas w świąteczny nastrój.

To będzie niesamowity weekend,  podczas którego zaskoczymy was nie tylko znakomitymi pokazami artystycznymi, ale rozdamy również mnóstwo niesamowitych prezentów mikołajkowych!

Podczas imprezy będzie prowadzona zbiórka do puszek, która zostanie przeznaczona na leczenie 4-letniego chłopca. Osoby, które wesprą w ten weekend Kasperka, wezmą udział w Quizie, w którym do wygrania będą niesamowite upominki, przekazane #DlaKasperka przez nasze lokalne firmy ❤➡🎁

W worku pełnym prezentów znajdują się m.in.
➡Bilety do parku rozrywki EnergyLandia,
➡Vouchery na:
masaż w Ocean Zdrowia i Relaksu,
usługi samochodowe w Mrugacz AutoSerwis, Parowa Myjnia Samochodowa Ochman,
jedzenie w: Restauracja JagiellońskaCałkiem NovaPizzeria Piazza ItaliaRestauracja-Pizzeria RetroPestka RestaurantCud MalinaGalicjankaRestauracja Dworek Mikołaj
zakupy w sklepie Benek Lakiery
➡Karnety i bilety do:
siłowni w: Xtreme Fitness WadowiceFitness Club Graviton WadowiceSiłownia Gryf – WadowiceKryta Pływalnia Delfin w WadowicachKino Centrum WadowiceApilandia
➡Słodkości od: Maspex Kariera,
Gadzety od: Powiat WadowickiLubię fajne Nadruki

Prezenty będą na Was czekały już od piątku, a podczas wielkiego finału – w niedzielę popołudniu – będzie je wręczał sam Święty Mikołaj, który „przyleci” na halę w czwórce razem ze swoim elfem.

DOŁĄCZCIE DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU!

}} PROGRAM TURNIEJU:

piątek, 6 grudnia

Rozgrywki grupowe – Gr. A | 18:30 – 21:00

sobota, 7 grudnia

Rozgrywki grupowe – Gr. B | 9:00 – 11:30

Rozgrywki grupowe – Gr. C | 11:45 – 14:15

Rozgrywki grupowe – Gr. D | 14:30 – 17:00

Rozgrywki grupowe – Gr. E | 17:15 – 19:45

niedziela, 8 grudnia

Faza Finałowa – Gr. F i G | 11:00 – 16:15

Pokaz Pole Dance – Paulina Kubaszczyk – cz. 1

Półfinały | 16:30 – 17:05

Mecz o 3 miejsce | 17:15 – 17:30

Pokaz Pole Dance – Paulina Kubaszczyk – cz. 2

FINAŁ | 17:45 – 18:00

Ponadto!

Wizyta Świętego Mikołaja | Występy Zespołu Incognito
Konkursy z nagrodami | Atrakcje dla dzieci

Yellow and Salmon Autism Event Poster 1 - Gramy dla Kasperka! Mamy do rozdania niesamowite prezenty mikołajkowe!

Kasper Bąk to czteroletni mieszkaniec Babicy. Od czerwca choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Nowotworem ma zarażone aż 94% komórek krwi. Jego życie jest zagrożone.

– W jednej chwili nasze życie rozsypało się jak domek z kart. Choroba pojawiła się nagle i ma ciężki przebieg – opowiadają rodzice Kasperka.

Obecnie Kasperek przebywa na oddziale Hematologiczno-Onkologicznym. Tam jest leczony. Miał przetaczaną krew. Przeszedł już kilka biopsji i chemioterapię, na przemian z punkcjami szpikowymi i lędźwiowymi. Chemia bardzo go osłabiła, często nie miał siły wstać z łóżeczka. Ale walczy, bardzo dzielnie walczy o swoje życie.

– Nagle szpitalny pokój stał się dla nas domem. Jesteśmy z nim 24 godziny na dobę. Ale wierzymy, że wszystko się poukłada, że życie naszego synka uda się uratować. Kasperek walczy, a my z nim. Szukamy wojowników, którzy pomogą naszej rodzinie wygrać wojnę z tą wredną chorobą. Dołącz do naszej armii! apelują rodzice Kasperka.

Kasperek 1 - Gramy dla Kasperka! Mamy do rozdania niesamowite prezenty mikołajkowe!

Gdzie jak gdzie, ale wojowników w środowisku piłkarskim z pewnością nie brakuje. Dlatego tegoroczny Mikołajkowy Puchar Burmistrza w Halówkę odbędzie się pod hasłem „Gramy dla Kasperka”.

– W ciągu dwóch lat nasza impreza zyskała ogromną popularność i postanowiliśmy, że warto to „wykorzystać”. Od tej pory turniej mikołajkowy będzie miał charakter charytatywny. W tym roku Gramy Dla Kasperka. To czteroletni chłopiec z Wadowic, który zmaga się z ostrą białaczką – mówi Bartosz Kaliński, Burmistrz Wadowic. – Kasperka poznałem kilka miesięcy temu w szpitalu w Prokociumiu, kiedy leżałem tam ze swoim synkiem. Postanowiliśmy mu pomóc – wyznaje.

 

DSC 1739 1 1024x684 - Gramy dla Kasperka! Mamy do rozdania niesamowite prezenty mikołajkowe!

Regulamin II  Mikołajkowego Pucharu Burmistrza w Halówkę

„GRAMY DLA KASPERKA”

I. KWESTIE FORMALNE

 1. Organizatorem turnieju jest Wydział Promocji Gminy Wadowice.
 2. Celem organizacji turnieju jest zachęcenie do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz integracji mieszkańców Gminy Wadowice, dla których pasją jest piłka nożna, jak również wyłonienie najlepszych drużyn amatorskich w halowej piłce nożnej w regionie.
 3. Turniej zostanie rozegrany w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Wadowicach w dniach 6-7-8 grudnia 2019 r. Czas rozgrywania turnieju uzależniony jest od ilości zgłoszonych drużyn.
 1. Zgłoszenia należy przesłać mailowo na adres: tmamcarczyk@wadowice.pl w terminie do 24 listopada br. Termin ten może zostać wydłużony, jeśli nie zgłosi się wystarczająca liczba drużyn bądź skrócony, jeśli wcześniej zgłosi się wystarczająca ilość zespołów. W temacie maila należy napisać: ZGŁASZAM DRUŻYNĘ DO TURNIEJU HALOWEGO, a w treści maila podać nazwę drużyny, imię i nazwisko osoby zgłaszającej, numer kontaktowy oraz informację o treści: W naszym zespole będzie/nie będzie minimum trzech zawodników, mieszkających na terenie gminy Wadowice.
 2. Dla trzech najlepszych drużyn przewidziano nagrody oraz puchary, ufundowane przez Gminę Wadowice.
 3. Wszelkie sporne kwestie w trakcie turnieju rozstrzygają organizatorzy.
 4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy wartościowe i osobiste uczestników turnieju pozostawione na terenie szkoły.
 5. Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w regulaminie w każdym momencie przed początkiem turnieju.

II. ZASADY UCZESTNICTWA W TURNIEJU

 1. Drużyna składa się minimalnie z 5, a maksymalnie z 10 zawodników. Na prośbę drużyny organizator dopuszcza większą liczbę zawodników, z zastrzeżeniem, że nagrody za pierwsze trzy miejsca przygotowane są dla maksymalnie 10 zawodników z każdej drużyny. Na boisku występuje jednocześnie czterech zawodników w polu plus bramkarz.
 2. W turnieju mogą brać udział wyłącznie zawodnicy, którzy mieszkają, są zameldowani lub pochodzą z terenu powiatu wadowickiego, urodzeni w 2004 roku i starsi. Zespoły, które w mailu zgłoszeniowym zadeklarowały udział minimum trzech zawodników mieszkających na terenie Gminy Wadowice, muszą trzymać się tego zapisu (szczegółowe informacje na temat tego punktu można uzyskać pod numerem telefonu 512-448-952).
 3. Liczba drużyn biorących udział w turnieju jest ograniczona. Jeśli do niedzieli (24.11) do godz. 23:59 zgłosi się więcej zespołów, niż planowana liczba miejsc, pierwszeństwo będą miały te drużyny, które w swoim składzie będą mieć minimum trzech zawodników, mieszkających w Gminie Wadowice (szczegółowe informacje na temat tego punktu można uzyskać pod numerem telefonu 512-448-952).
 4. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać ze sobą zgodę rodziców bądź opiekunów prawnych na udział w zawodach. Każdy z zawodników musi mieć przy sobie dokument tożsamości. W trakcie każdego spotkania do końcowego gwizdka kapitanowie drużyn mogą zgłosić chęć przeprowadzenia konfrontacji.
 5. Po zgłoszeniu mailowym na wskazany adres przesłany zostanie formularz ze składami, który należy odesłać na adres: tmamcarczyk@wadowice.pl. W tytule maila należy napisać: SKŁAD DRUŻYNY (TUTAJ PODAĆ NAZWĘ DRUŻYNY) NA TURNIEJ HALOWY. W formularzu należy podać przynależność klubową danego zawodnika (jeśli występuje), według których zostanie sporządzony ranking, na podstawie którego zespoły zostaną podzielone na koszyki. Aby uniknąć sztucznego dopisywania zawodników podbijających ranking, organizator zastrzega, że  jeśli zawodnik, który został wpisany do składu, nie pojawi się na zawodach, musi się osobiście usprawiedliwić u organizatora.
 6. Każda drużyna na 2 godziny przed pierwszym meczem w turnieju może dokonać dwóch zmian w swoim składzie z zachowaniem ww. punktów regulaminu. Składy zostaną podane do publicznej wiadomości i każdy z kapitanów/kierowników będzie mógł zgłosić zastrzeżenia co do ich zgodności z regulaminem.
 7. W turnieju mogą brać udział zespoły niezrzeszone. Każdy zespół musi posiadać nazwę. Organizator ma prawo poprosić kapitana zespołu o zmianę nazwy, jeśli budzi jakiekolwiek kontrowersje.
 8. W turnieju mogą brać udział zarówno zawodnicy niezrzeszeni, jak i zrzeszeni w klubach piłkarskich.
 9. Zawodnicy uczestniczą w turnieju na własną odpowiedzialność, ubezpieczając się we własnym zakresie.
 10. Każdy zawodnik biorący udział w turnieju przed przystąpieniem do gry musi podpisać oświadczenie o stanie zdrowia, zapoznaniu się z regulaminem i zgodzie na przetwarzanie danych osobowych RODO.
 11. Opiekunowie oraz kapitanowie drużyn ponoszą odpowiedzialność za zachowanie swoich zawodników przed, w trakcie i po zakończeniu turnieju. W przypadku uszkodzeń mienia obiektu sportowego / hali / zespoły obciążone zostaną kosztami naprawy.
 12. Na terenie całego obiektu (Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Wadowicach) obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu.
 13. Za niewłaściwe zachowanie się zawodników, opiekunów drużyn lub trenerów dana drużyna może być wykluczona z rozgrywek– decyzję podejmują sędziowie oraz organizatorzy turnieju.
 14. Szczegółową interpretację regulaminu rozgrywek, zgłoszone protesty oraz sprawy nie ujęte w ww. regulaminie pozostawia się w gestii organizatorów.
 15. System rozgrywek uzależniony jest od ilości zgłoszonych drużyn.

III. SYSTEM ROZGRYWEK:

 1. W piątek i sobotę odbędą się rozgrywki grupowe w godzinach od 18:30 do 21:00 (piątek) oraz od 9:00 do 20:00 (w sobotę), natomiast w niedzielę faza finałowa w godzinach od 10:00 do 18:00. Spośród zgłoszonych zespołów zostanie stworzony ranking na podstawie przynależności klubowych (C klasa – 1 punkt, B klasa – 2 punkty, A – klasa – 3 punkty, Okręgówka – 4 pkt., IV liga – 5 pkt., III liga – 6 pkt. Itd.; I liga futsalu – 5 pkt.; lokalne ligi juniorskie – 1 pkt., wojewódzka liga juniorów – 3 pkt., Centralna Liga Juniorów – 5 pkt. ). Na podstawie rankingu zostaną utworzone tzw. Koszyki. Do rankingu brane są pod uwagę następujące dane:
 2. liczba punktów sześciu zawodników, którzy grają w najwyższych ligach,
 3. liczba punktów wszystkich zawodników,
 4. poziom rozgrywek, w którym występuje potencjalnie najlepszy zawodnik w zespole
 5. 25 drużyn zostanie podzielonych na 5 grup po 5 zespołów, system każdy z każdym.
 6. do dalszej fazy rozgrywek awansują po dwa zespoły z każdej grupy, które w niedzielę utworzą dwie grupy 5-zespołowe.
 7. w fazie finałowej gramy systemem każdy z każdym, do półfinałów awansują po dwa najlepsze zespoły z dwóch grup.
 8. Za zwycięstwo drużyna otrzymuje 3 pkt, za remis 1 pkt, za porażkę 0 pkt. W przypadku uzyskania jednakowej ilości punktów przez 2 lub więcej drużyn o miejscu w tabeli decydują kolejno:
 9. wyniki bezpośrednich spotkań pomiędzy tymi drużynami,
 10. lepsza różnica bramek z tych spotkań,
 11. większa ilość bramek z tych spotkań,
 12. lepsza różnica bramek w całych rozgrywkach,
 13. większa ilość bramek w całych rozrywkach,
 14. rzuty karne, w pierwszej serii 5 a następnie do rozstrzygnięcia.
 15. Czas trwania jednego spotkania – 12 minut.
 16. Ostatnia minuta meczu jest mierzona jako efektywny czas gry, chyba że różnica bramek wynosi więcej niż 2.
 17. Terminy spotkań podane w terminarzu są umowne. Po zakończeniu jednego spotkania rozpoczyna się kolejne. Każda z drużyn musi być gotowa do gry minimum 15 minut przed terminem, który będzie podany w terminarzu.

IV. PRZEPISY GRY W TURNIEJU:

W czasie gry obowiązują przepisy gry w piłkę nożną z tym że:

 1. Stałe fragmenty gry:
  1. Przy stałych fragmentach gry, odległość przeciwnika od piłki winna wynosić przynajmniej 5 metrów,
  2. Po uderzeniu od sufitu, konstrukcji, oświetlenia, itp. będzie zarządzony rzut z autu na wysokości danego zdarzenia, przeciwko drużynie, która dopuściła się przewinienia,
  3. Niedopuszczane są wślizgi kontaktowe. W przypadku wślizgu kontaktowego sędzia dyktuje rzut wolny bezpośredni, ewentualnie rzut karny w przypadku przewinienia w polu bramkowym. Dopuszczalne są jednak wślizgi bezkontaktowe – wykonane w sytuacji, gdy w obrębie piłki nie znajduje się żaden zawodnik drużyny przeciwnej. W przypadku wślizgów interpretacja zagrania należy wyłącznie do sędziego,
 2. Gra ciałem karana jest rzutem wolnym, ewentualnie rzutem karnym w przypadku przewinienia w polu bramkowym,g)   Z rozpoczęcia gry bramka może być zdobyta bezpośrednio.
 3. Rzuty z autu wykonuje się nogą z linii bocznej boiska, przy wznowieniu piłka musi dotykać linii.
 4. Rzut karny wykonuje się z odległości 7 metrów.
 5. Zmiany:
  1. Ilość zmian zawodników jest dowolna.
 6. Zmiany dokonywane są w sposób lotny przez linię boczną boiska w wyznaczonej strefie zmian, znajdującej się na własnej połowie boiska, w obrębie ławki rezerwowych – najpierw następuje zejście zawodnika z pola gry, a następnie wejście zawodnika do gry.
 7. Na boisku nie może znajdować się więcej niż pięciu zawodników danej drużyny, w przypadku złamania tego przepisu sędzia ma obowiązek wykluczyć na okres 1 minuty zawodnika zespołu, który dopuścił się przewinienia oraz ukarać zespół rzutem wolnym pośrednim z miejsca, w którym znajdowała się piłka w momencie przerwania gry.
 8. Gra bramkarza:
 9. Bramkarz gra rękami tylko we własnym polu bramkowym będącym jednocześnie polem karnym. Bramkarz w polu bramkowym może łapać piłkę w ręce i przetrzymywać ją maksymalnie 5. sekund.
 10. Bramkarz wprowadza piłkę do gry z pola bramkowego tylko ręką, po wyjściu piłki poza linie bramkową, bez ograniczenia połowy boiska.
 11. Bramkarz może łapać piłkę zagraną przez współpartnera dowolną częścią ciała powyżej kolana, za wyjątkiem rąk. Za przekroczenie tego przepisu sędzia dyktuje rzut wolny pośredni z odległości 6 metrów.
 12. Bramkarz przy wznowieniu nie może zdobyć bramki bezpośrednio na drużynie przeciwnej (dotyczy autu bramkowego).
 13. W momencie gdy piłka opuści pole gry poza linię końcową grę wznowić może tylko bramkarz, za wyjątkiem sytuacji gdy zarządzony zostanie rzut rożny.
 14. Po wyjściu piłki za linię autową lub bramkową zawodnicy mają 5 sekund na wznowienie gry. Po upływie 5 sekund jest zarządzony rzut wolny pośredni z linii pola autowego lub bramkowego przeciwko drużynie, której zawodnik popełnił przewinienie.
 15. Przy rzucie karnym bramkarz musi stać na linii bramkowej.
 16. Kary:
 17. Zawodnik może być ukarany za przewinienie dokonane w czasie gry wykluczeniem z gry na okres 1 – 2 minuty w zależności od decyzji sędziego.
 18. Strata bramki przez drużynę grającą w osłabieniu powoduje anulowanie kary i uzupełnienie składu (nie dotyczy czerwonej kartki).
 19. Zawodnik ukarany czerwoną kartką jest wykluczony z gry w danym meczu oraz
  w następnym meczu w turnieju, a jego drużyna gra w osłabieniu przez okres dwóch minut. Po tym czasie do gry może wejść inny zawodnik.
 20. Na wniosek sędziego w stosunku do ukaranego czerwoną kartką zawodnika organizatorzy turnieju mogą go wykluczyć całkowicie z turnieju.

e) Za wysoce niesportowe zachowanie drużyny bądź któregokolwiek z jej członków organizator może wykluczyć drużynę z rozgrywek.

 1. Interpretacja przepisów należy do sędziów.
 2. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany w przepisach przed początkiem turnieju. Musi jednak poinformować o tym kapitanów wszystkich zespołów.

V KONTAKT:

 1. W razie  jakichkolwiek pytań  proszę  dzwonić na  następujący numer telefonu:
 2. 512-448-952 lub pisać na adres mailowy: tmamcarczyk@wadowice.pl

Wprowadzono: 21 listopada 2019

-