Hala w czwórce i piłka znowu pękały w szwach. W 74 meczach padło aż 327 goli!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Hala w czwórce i piłka znowu pękały w szwach. W 74 meczach padło aż 327 goli!

To był prawdziwie piłkarski weekend. Ponad tysiąc osób wraz z rodzinami i kibicami wzięło udział w I Mikołajkowym Turnieju w Halówkę o Puchar Burmistrza Wadowic. Na 1534 metrach kwadratowych spotkali się najlepsi lokalni piłkarze. Impreza pokazała, że potrzeba tego typu wydarzeń w Wadowicach jest ogromna.

W turnieju wzięło udział 25 drużyn. Każda z nich marzyła o Pucharze Burmistrza, ale już pierwsze mecze w poszczególnych grupach wyłoniły głównych faworytów: Starsze Dzieci Boiska, El Bandito, Carmax Wadowice, Mrugacz Auto Serwis oraz Warriors. Bezpośrednie starcia tych ekip przyprawiały kibiców o palpitacje serca, zawodnicy walczyli o każdy centymetr parkietu.

Ostatecznie wielki Puchar Burmistrza zdobyła drużyna El Bandito, która w „derbach Choczni” (oba zespoły miały w swoich składach byłych i obecnych zawodników Olimpii) pokonała Starsze Dzieci Boiska 1:0. Zwycięską bramkę na kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu zdobył Bartosz Praciak.

W pojedynku o trzecie miejsce nie było już takich emocji. Zespół Mrugacz Auto Serwis rozgromił aż 4:0 drużynę Warriors, zdobywając najmniejsze z trzech trofeów. Trzy najlepsze zespoły, oprócz okazałych pucharów, otrzymały również bony na pizze oraz Vouchery do wykorzystania w sklepie sportowych na kwoty odpowiednio: 1200 zł, 900 zł i 700 zł.

Przyznano również wyróżnienia indywidualne. Królem strzelców imprezy został zdobywca 15 bramek – Piotr Jakubas (Starsze Dzieci Boiska).

Bramkarzem turnieju został Paweł Góra, a tytuł MVP otrzymał Krzysztof Dyrcz. Obaj panowie grali w drużynie Mrugacz Auto Serwis i podczas całego turnieju prezentowali niezwykłą kulturę, nie tylko sportową, ale także osobistą. 

W ciągu trzech dni przez halę sportową w popularnej „czwórce” przewinęło się ponad tysiąc osób. Imprezie towarzyszyła niesamowita dawka emocji, nie tylko czysto piłkarskich. Zachwyt publiczności wzbudziły dwa akrobatyczne występy Łukasza Świrka, a najmłodsi kibice byli zauroczeni wizytą Świętego Mikołaja. Zorganizowano także wiele konkursów dla publiczności, podczas których rozdano cenne upominki.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. El Bandito
2. Starsze Dzieci Boiska
3. Mrugacz Auto Serwis

4. Warriors
5. Carmax Wadowice
6. TOBMIL
7. Panczester Musztardet
8. Kosa Team
9. Team Na Topie
10. Jasny Gwint

Nagrody dla zawodników i kibiców ufundowali partnerzy turnieju:

 • Energylandia,
 • Mrugacz Auto Serwis,
 • Xtreme Fitness,
 • Młyn Jacka Hotel & SPA,
 • Pestka Restaurant,
 • Kryta Pływalnia Delfin,
 • Galicjanka,
 • Restauracja Pestka Wadowice,
 • CarMax MB,
 • Centrum Pszczelarstwa APILANDIA
 • Cud Malina.

Pliki do pobrania:

Wprowadzono: 10 grudnia 2018