Hala „w czwórce” i piłka znowu pękały w szwach! [GALERIA, FILM]

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Sport w Gminie Wadowice / Hala „w czwórce” i piłka znowu pękały w szwach! [GALERIA, FILM]

Ależ to był rollercoaster! Taką dawkę emocji, jaka towarzyszy tej imprezie, dają chyba tylko największe kolejki w Energylandi.  Po rocznej przerwie z wielką pompą powrócił turniej mikołajkowy i hala w czwórce znowu pękała w szwach. W 74 spotkaniach padło łącznie 325 bramek. Najważniejsze jest jednak to, ile złotówek wpadło do puszki, a było ich dokładnie 12 tysięcy 660 zł!

0 1024x730 - Hala „w czwórce” i piłka znowu pękały w szwach! [GALERIA, FILM]

Niby zwykły puchar, niby zwykły turniej mikołajkowy, a emocje, jakie budzi rywalizacja o tytuł, są niezwykłe i większe, niż na niejednej ogólnopolskiej imprezie sportowej. Ten turniej w ciągu swojej czteroletniej historii urósł już do takiej rangi, że jak przyznają sami piłkarze, wśród których wielu gra przecież na co dzień na poziomie półprofesjonalnym, stał się dla nich najważniejszą imprezą w roku. Możemy śmiało napisać, że są to nieoficjalne Mistrzostwa Powiatu Wadowickiego w halówkę.

O tym, jak wysoki jest poziom tego turnieju niech świadczy fakt, że w czterech dotychczasowych edycjach (razem z Pucharem Starosty z 2017 roku) jeszcze żadna drużyna nie zdołała obronić tytułu. Mało tego.  Mistrzowie danego roku, w kolejnym jeszcze ani razu nie awansowali nawet do półfinałów!  Taka sytuacja spotkała już drużyny Carmax Wadowice, El Bandito, a wczoraj ich los podzielili młodzi piłkarze Bar de Prix (dawne Starsze Dzieci Boiska), którzy wskazywani byli na głównego faworyta, a zajęli dopiero szóste miejsce.

W tym roku Puchar Burmistrza po raz pierwszy pojechał do Andrychowa. Upragnione trofeum zdobył zespół Teddy Squad z piłkarzami Beskidu Andrychów i rezerw Podbeskidzia II Bielsko Biała składzie.

teddy squad 1024x576 - Hala „w czwórce” i piłka znowu pękały w szwach! [GALERIA, FILM]

Do rozstrzygnięcia tegorocznego mistrza potrzebny był konkurs jedenastek, w którym andrychowianie pokonali pewnie zespół Wgniot-ex (dawny Carmax).

Trzecie miejsce wywalczyła ekipa Mrugacz Auto Serwis, pokonując w „małym finale” 3:0 Chem-Bud Wadowice – „czarnego konia” całych rozgrywek. „Mrugacze” to najbardziej regularna drużyna w całej stawce. Mimo, że ani razu nie zdobyła tytułu, w każdej z czterech edycji stawała na podium!

Trzy najlepsze drużyny otrzymały z rąk burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego fantastyczne nagrody, ufundowane przez sponsorów:

  1. miejsce – 10 torb sportowych oraz 10 biletów do parku rozrywki EnergyLandia
  2. miejsce – 10 biletów do parku rozrywki Energylandia
  3. miejsce – 10 Voucherów na masaż

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Piotra Osieckiego (Chem-Bud Wadowice), MVP rozgrywek został Grzegorz Janiczak (Mrugacz Auto Serwis), a Królem Strzelców z dorobkiem aż 18 bramek – Patryk Drabik (Teddy Squad), który odjechał z hali w czwórce rowerem Burmistrza Wadowic!

naj strzelcy 1024x576 - Hala „w czwórce” i piłka znowu pękały w szwach! [GALERIA, FILM]

Ale przecież nie tylko piłkarze byli bohaterami tego weekendu. W niedzielę furorę zrobił Święty Mikołaj, który wcielił się w rolę… bramkarza i bronił rzuty karne wykonywane przez dzieciaków, a dla każdego, który strzelił mu gola, a nie było to wcale trudne, miał przygotowane prezenty.

Bohaterami byli także wszyscy, którzy wrzucili pieniądze do puszki dla Marysi i Olka. Osoby, które wsparły w ten weekend naszych 4-letnich bliźniaków, wzięły udział w konkursach, w których do wygrania były niesamowite upominki, przekazane przez nasze lokalne firmy, m.in:

– Bon na Wynajem Mobilnej Bani Ruskiej,
– Bilety do parku rozrywki EnergyLandia na Winter Kingdom,
– Bony upominkowe do SPA w Młynie Jacka oraz na masaż w Gabinecie Ocean Zdrowia i Relaksu,
– Bony na usługi samochodowe w Mrugacz AutoSerwis, Parowa Myjnia Samochodowa Ochman i zakupy w sklepie Benek Lakiery,
– Vouchery na jedzenie w: Restauracja Jagiellońska, Całkiem Nova, Pizzeria Piazza Italia, Pizzeria Bueno, Cud Malina, Galicjanka, Restauracja Dworek Mikołaj,
– Karnety i bilety do: Xtreme Fitness Wadowice, Fitness Club Graviton Wadowice, Siłownia Gryf – Wadowice, Kryta Pływalnia Delfin w Wadowicach, Kino Centrum Wadowice, Apilandia,
– Słodkości od: Maspex Kariera,
– Gadzety od: Gminy Wadowice.

Dziękujemy wszystkim za udział w naszym turnieju i do zobaczenia za rok!

 

Wprowadzono: 8 grudnia 2021