Hiszpanie w deszczu brylują w Wadowicach

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Hiszpanie w deszczu brylują w Wadowicach

Rekordowa liczba zawodników z całego świata, ogrom sportowych emocji, dominujący Hiszpanie, srebro i brąz dla Polski oraz intensywne opady deszczu – tak w skrócie można opisać Mistrzostwa Świata w Trialu do lat 16 organizowane w Wadowicach.


MS 2022 - Hiszpanie w deszczu brylują w Wadowicach

W dniach 29-31 lipca do Wadowic zjechało się ponad 180 najlepszych trialowców z 20 krajów świata. Gościliśmy sportowców m.in. z Niemiec, Dani, Hiszpanii, Francji, Czech, Japonii…  Głównym organizatorem mistrzostw był Tomasz Kramarczyk SPORT, a Gmina Wadowice była partnerem tego światowego przedsięwzięcia. To już drugie takie mistrzostwa zorganizowane w Wadowicach. Pierwszy raz młodzi trialowcy zmierzyli się w papieskim mieście w 2019 roku. Wtedy oprócz kibiców dopingowało im słońce, które grzało w ogóle się nie oszczędzając. Tym razem to deszcz postanowił towarzyszyć zawodnikom i robił to z dużą intensywnością przez całe trzy dni mistrzostw. Jednak pogoda ani wtedy ani tym razem nie przeszkodziła zawodnikom. W strugach deszczu walczyli o zwycięstwo w swoich kategoriach wiekowych. Bez wątpienia podczas tych mistrzostw najlepsi byli Hiszpanie, ale reprezentanci Polski też walczyli o swoje i to z sukcesami.

DSC 6853 scaled - Hiszpanie w deszczu brylują w Wadowicach

W piątek, 29 lipca, w Parku Miejskim rozpoczęły się drużynowe mistrzostwa świata w trialu rowerowym. W sobotę i niedzielę zawodnicy walczyli już indywidualnie na wadowickim rynku, który przemienił się w arenę pełną skał, konarów drzew oraz innych przeszkód, po których skakali trialowcy.

Wyniki rywalizacji:
Kategoria Cadet (do 16 lat):
1. PEREZ ZAMORA Victor
2. GONZALO VAQUER Ferran
3. BURSI Cristian

Kategoria Minimes (do 14 lat):
1. ASENJO JANDACKOVA Travis
2. THEUNISSEN Ugo
3. MICHELBACH Simeon

Kategoria Benjamins (do 12 lat):
1. BENARD PUYAU Gabin
2. RODRIGUEZ PEREZ Alex
3. WOŹNIAK Mikołaj

Kategoria Poussins (do 10 lat):
1. GARCIA GARCIA Aner
2. MORENO MARCO Juan
3. ROA OLIVERA Lluc

Kategoria Starszych Dziewcząt:
1. RIERA ROURA Alba
2. PECHÁČKOVÁ Denisa
3. KEIKUS Emilia

Kategoria Młodszych Dziewcząt:
1. FREUDENREICH Anna-Lena
2. ITADANI Haruka
3. PORTU CRESPO Uxuri

Kategoria Drużyny:
1. HISZPANIA
2. POLSKA
3. SŁOWACJA

 

Wprowadzono: 1 sierpnia 2022

-