Huczne otwarcie Parku Miejskiego! [FOTOGALERIA]

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Huczne otwarcie Parku Miejskiego! [FOTOGALERIA]

Takiej imprezy w Wadowicach jeszcze nie było! 1 czerwca, w Dniu Dziecka, oficjalnie otworzyliśmy Miejski Park, który wzbudził zachwyt wszystkich wadowiczan!

Park otwarły dzieci. Biegnące maluchy przerwały symbolicznie kolorowy łańcuch, który specjalnie na tę okazję przygotowało Przedszkole Nr 3 z Wadowic.

Słowem wstępu mieszkańców przywitał Burmistrz Bartosz Kaliński, mówiąc o tym, że każdy z nas ma w sobie trochę dziecka i zapraszając do wspólnego świętowania. Pan Konrad Meus – najbardziej znany wadowicki historyk, opowiedział o okolicznościach powstania Parku, natomiast wykonawca całej inwestycji, Pan Krzysztof Głuch, pogratulował nam tak wspaniałego miejsca do wypoczynku i zabawy.

Program obfitował w mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Jako pierwsi na deskach nowo odrestaurowanej muszli koncertowej wystąpili młodzi aktorzy z Teatru Nasz z Kleczy Dolnej.

Fragmenty musicalu ”Perfekcyjna niania” oczarowały licznie zgromadzoną widownię, która nie mogła oderwać wzroku od utalentowanych aktorów, oryginalnych kostiumów i doskonałej choreografii. A to wszystko dzięki pracy i staraniom Pana Pawła Jarosza, któremu serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Po burzliwie oklaskiwanym przedstawieniu swoje występy miały grupy taneczne – pełne energii, kolorowe dzieci z Ogniska Pracy Pozaszkolnej, dając nam tym samym zastrzyk pozytywnej energii.

Po przedstawieniach, Burmistrz oraz Radni z Komisji Oświaty, Kultury i Sportu wręczyli nagrody dla partnerów programu „Wadowice przyjazne rodzinie”.

Nieopodal sceny, w pięknie odnowionych parkowych altanach, miał miejsce „Konkurs na najlepszą kremówkę”, w którym jury stanowiły tylko i wyłącznie dzieci. Przewodniczącymi składu były młode talenty kulinarne z naszego terenu, uczestnicy programu Masterchef Junior: Karol Migdałek i Weronika Studnicka. Razem z nimi wypieki oceniały dzieci delegowane  ze wszystkich wadowickich podstawówek: Helena Niedziółka z SP nr 1, Monika Podgórska z SP nr 2,  Jan Woderski z SP nr 4 oraz Konrad Adamczyk z SP 5.

Do rywalizacji stanęły najlepsze cukiernie z Wadowic: Chwila Rozkoszy, Carmello wspólnie z Ciastkarnią Kokosek oraz Galicjanka Wadowice. Jury oceniało smak, zapach i konsystencję wypieków – punktacja była bardzo wyrównana ale ostatecznie zwyciężyła kremówka cukierni Galicjanka Wadowice – serdecznie gratulujemy! Cukiernia otrzymała od nas piękną szklaną paterę z logo Wadowic, którą będziecie mogli Państwo zobaczyć w ich lokalu.

Wszystkie z obecnych cukierni ufundowały słodki poczęstunek dla mieszkańców, w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej „Menu Wolności”. Do udziału w wydarzeniu zaprosiła nas dziennikarka Katarzyna Bosacka, autorka projektu mającego na celu rozpropagowanie wśród wszystkich Polaków idei wspólnego i radosnego świętowania rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku, które przyniosły Polsce wolność.

Nasze wadowickie cukiernie były bardzo hojne i częstowały nas ogromną ilością pysznych kremówek, a Carmello wraz z Kokoskiem przygotowały dodatkowo ciastka „słoneczka”, cytrynowiec oraz wspaniałe desery, które są specjalnością zakładu: słony karmel i deser jogurtowo – malinowy.  Cukiernie po raz kolejny dowiodły, że nie mamy sobie równych! Bardzo serdecznie dziękujemy za Wasze wsparcie i nieocenioną pomoc przy organizacji wydarzenia!

Od 15:30 na scenie mogliśmy wysłuchać pięknego koncertu w wykonaniu Joanny Smajdor z zespołem pod kierownictwem muzycznym Krzysztofa Odrobiny.

Joanna to  wokalistka, pianistka, kompozytorka, finalistka Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz programów The Voice of Poland i Mam talent, laureatka prestiżowych nagród na wielu festiwalach i konkursach wokalnych, uczestniczka The Voice of Poland.

W parku wystąpiła w dwóch częściach koncertu – pierwszy p.t. „Bajkowe melodie”, w którym wykonała najpiękniejsze piosenki z filmów dla dzieci i drugim – „Hity z satelity”, które śpiewała z nią wspólnie cała widownia. Na scenie zaprezentował się nam również małopolski talent gitarowy – Jakub Karasiński.

Kolejnym widowiskowym punktem programu było wielkie, barmańskie show. Dawid Kawłatow z Bar de Prix wykonał popisowe numery żonglując butelkami na scenie i czarując widownię nie tylko swoją niezwykłą sprawnością, ale również wielkim urokiem osobistym.

Po występie utalentowany barman zaprosił wszystkich na darmową lemoniadę, którą laliśmy dla Was strumieniami – była pyszna! Panu Dawidowi dziękujemy za niezwykły pokaz i polecamy serdecznie na prywatne imprezy 🙂

I na koniec – fantastyczny pokaz iluzji w wykonaniu Dawida Wilczyńskiego, który zachwycił nie tylko najmłodszą widownię.

Przez cały czas trwania wydarzenia byli z nami i zapewniali Państwu atrakcje niezrównani wolontariusze. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować:

Dziękujemy również Panu Janowi Szewczykowi, koordynatorowi do spraw sportu, za pracę przy wydarzeniach sportowych podczas imprezy oraz strażakom ochotnikom z OSP Wadowice, za zabezpieczenie medyczne całego wydarzenia.

Ostatnim punktem programu było rozstrzygnięcie facebookowego konkursu wśród uczestników otwarcia parku. Główną nagrodę – rower od Burmistrza Wadowic otrzymał Pan Łukasz z Wadowic. Gratulujemy i życzymy udanej jazdy 🙂

Wszystkim mieszkańcom dziękujemy za tak liczne przybycie i za doskonałą wspólną zabawę!

Wprowadzono: 3 czerwca 2019