I po BALLu! Kto został królem parkietu?

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Sport w Gminie Wadowice / I po BALLu! Kto został królem parkietu?

I po BALLu… Królami parkietu zostali drukarze z Sigmy, którzy w każdym ze swoich siedmiu występów w GOLA bawili się piłką, a ich ostatni „finałowy taniec” zachwyciłby nawet… Iwonę Pavlović. Za wygraną Sigma zainkasowała 1500 zł od Galicjanki. Łączna pula nagród w Gminnej albo jak kto woli Galicyjskiej Orlikowej Lidze Amatorów wyniosła około 10 tysięcy złotych!

DSC 0024 1024x699 - I po BALLu! Kto został królem parkietu?

MAŁY FINAŁ – o 3 MIEJSCE: Mrugacz Auto Serwis 7:1 Propan Butan

Kto jak kto, ale Autoserwisanci wiedzą najlepiej, jak poradzić sobie z… gazem. Dlatego wynik tego meczu można było obstawiać w ciemno. Ekipa Sławka Mrugacza rozgromiła Propan Butan aż 7:1, serwując rywalom klasyczną pingpongową „kanadyjkę”, i zasłużenie stanęła na najniższym stopniu podium.

FINAŁ: Allbag 5:15 Sigmadruk

Obie firmy na co dzień drukują… Jedni na torbach, drudzy na wszystkim… W finałowym starciu obyło się jednak bez drukowania, mimo że w ekipie Sigmy zagrał… Fryzjer. Sigma bardzo szybko ustawiła sobie ten mecz, obejmując prowadzenie 3:0, i tylko na chwilę straciła czujność, kiedy na 1:3 trafił Daniel Mleczko. Mleko się rozlało, nadzieję „torbaczy” na dogonienie rywali trwały jednak bardzo krótki, ponieważ Sigma był w tym spotkaniu nie do ruszenia. To był koncert gry w wykonaniu „drukarzy”, którzy tego dnia byli bezlitośni dla swoich oponentów. Licznik zatrzymał się na 15 bramkach, Allbag strzelił trzy razy mniej.

pilkarskie czwartki na orliku dwie ligi awanse spadki Zapisy do 6 wrzesnia start  10 wrzesnia 19 1024x576 - I po BALLu! Kto został królem parkietu?

PO BALLU CZAS NA NAGRODY

Na koniec przyszła pora na zasłużone puchary oraz nagrody. Zdobywcy #GOLA z Sigmy otrzymali czek na 1500 zł, drugi Allbag – 1000 zł, a trzeci Mrugacz Auto Serwis – 500 zł. Fundatorem nagród głównych była kawiarnia Galicjanka, która przekazała aż 3000 złotych, a dodatkowo przez całą ligę po każdym meczu fundowała zawodnikom bony o wartości 10 zł do wykorzystania w swojej kawiarni, rozdając w sumie około 600 takich bonów o łącznej wartości 6 tysięcy złotych!

Propan Butan za mistrzostwo drugiej ligi i awans do pierwszej ligi otrzymał nagrody rzeczowe od firm Mrugacz Auto Serwis i Aplilandia. Nie zabrakło także wyróżnień indywidualnych. Królem strzelców I ligi został Szymon Bernat (Allbag) – zdobywca 32 bramek, królem strzelców II ligi – Józef Pawlica (Propan Butan) – zdobywca 19 bramek, a najlepszym bramkarzem wybrano Dawida Harańczyka (Sigmadruk). Łączna pula wszystkich nagród jesiennej edycji #GOLA wyniosła około 10 tysięcy złotych!

Najlepsi Strzelcy Klasyfikacja 1024x576 - I po BALLu! Kto został królem parkietu?

Gminna Orlikowa Liga Amatorów toczyła się w dwóch ligach. W obu rozegranych zostało sześć kolejek systemem każdy z każdym, po których ostatnia drużyna z pierwszej ligi – BlackGrass – spadła do drugiej, a mistrz drugiej ligi – Propan Butan – awansował do pierwszej.

Rozgrywki zakończyły się turniejem FINALFOUR, w którym wystartowały trzy pierwsze drużyny z pierwszej ligi oraz mistrz drugiej ligi.

Wprowadzono: 6 listopada 2020

-