Idzie Maj – w piłkę graj!  Ruszyły zapisy do GOLA

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Sport w Gminie Wadowice / Idzie Maj – w piłkę graj!  Ruszyły zapisy do GOLA

1500 zł za pierwsze, 1000 zł za drugie, 500 zł za trzecie miejsce i mnóstwo voucherów. To główne nagrody od kawiarni Galicjanka w Gminnej Orlikowej Lidze Amatorów. Właśnie wystartowały zapisy (OPEN – od 15. roku życia) – udział jest bezpłatny!  

DSC 9859 1024x506 - Idzie Maj – w piłkę graj!  Ruszyły zapisy do GOLA

Jesienna edycja GOLA, która po raz pierwszy została podzielona na dwie ligi, zakończyła się wielkim sukcesem. W rozgrywkach wystartowało ponad 120 zawodników, którzy na 1500 metrach kwadratowych, jakie liczy wadowicki orlik, stworzyli pasjonującą rywalizacje o GOLA.

Tytuł powędrował do drukarni Sigma, wicemistrzem został zespół Allbag, a na najniższym stopniu stanęli piłkarze Mrugacz Auto Serwis. Mistrzostwo drugiej ligi i awans zespół Propan Butan. I właśnie te cztery zespoły (o ile wszystkie zapiszą się do rozgrywek) utworzą skład pierwszej ligi.

Pozostałe zespoły, w tym Black Grass, który w minionym roku spadł z najwyższej klasy rozgrywkowej, a także wszystkie nowo zgłoszone drużyny, zagrają w drugiej lidze i powalczą o awans. Dokładny system rozgrywek uzależniony jest od liczby zgłoszonych zespołów.

– Utworzyliśmy pierwszą i drugą ligę, z awansami i spadkami, tak aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić rozgrywki i wyrównać poziom pomiędzy zespołami. Aby lepsi mogli grać z lepszymi, a słabsi ze słabszymi. O tym, do której ligi trafi zespół, decydować będą wyniki w poprzednich edycjach. Nowe zespoły, które dopiero w tym roku dołączą do naszych rozgrywek, będą startować od drugiej ligi i aby walczyć o nagrody, musza wywalczyć awans do pierwszej – tłumaczy burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński. 

Zapisy do ligi przyjmują Animatorzy Orlika: Tomasz Mamcarczyk (512-448-952) oraz Maciej Skawina (501-051-178). Zgłoszenia należy przesyłać na adres: sport@wadowice.pl, w terminie do 5 maja 2021 roku. W temacie maila należy napisać: ZGŁASZAM DRUŻYNĘ DO GOLAa w treści maila podać nazwę drużyny, imię i nazwisko osoby zgłaszającej oraz numer kontaktowy. Spieszcie się, ponieważ ilość drużyn jest ograniczona.

Udział w lidze jest bezpłatny. Pobierana będzie jedynie zwrotna kaucja na wypadek zniszczenia czy zgubienia sprzętu oraz niestawienia się na mecz.

W turnieju mogą brać udział zarówno zawodnicy niezrzeszeni, jak i zrzeszeni w klubach piłkarskich PZPN (amatorzy bez profesjonalnego kontraktu).

GOLA zostanie rozegrana na orliku w Wadowicach (Ul. Błonie 2) w każdy czwartek w terminie maj-czerwiec (w zależności od ilości zgłoszonych drużyn istnieje również możliwość gry w innym terminie niż czwartek). Pierwsza kolejka zaplanowana jest na 13 maja 2021 r.

Głównym organizatorem ligi jest Gmina Wadowice, a współorganizatorem MKS Skawa Wadowice. Głównym sponsorem GOLA pozostała Galicjanka, która przekaże nagrody finansowe o łącznej wartości trzech tysięcy złotych oraz vouchery do wykorzystania w swoich kawiarniach. Partnerami ligi są Interaktywne Centrum Pszczelarstwa Aplilandia oraz Mrugacz Auto Serwis, a patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Wadowice24.pl.

Rozgrywki będą zorganizowane z zachowaniem reżimu sanitarnego.

najlepsistrzelcy 2 1024x724 - Idzie Maj – w piłkę graj!  Ruszyły zapisy do GOLA

Wprowadzono: 27 kwietnia 2021

Pliki do pobrania:

-