II edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / II edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

BUDŻET OBYWATELSKI Województwa Małopolskiego

Budżet

W poniedziałek 25 września rozpoczyna się drugi etap głosowania w II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Do 13 października 2017r. mieszkańcy regionu będą mogli wybierać z puli aż 160 różnych zadań. Ostateczną listę zwycięskich projektów poznamy do końca listopada br. Do rozdysponowania jest aż 8 mln zł z budżetu województwa!

Wśród jakich zadań będą wybierać mieszkańcy? Najwięcej w II edycji BO Małopolska jest projektów prospołecznych (40), edukacyjnych (36), kulturalnych (34) i sportowych (24). Mniej jest z kolei inicjatyw turystycznych (12), ekologicznych (6) i innych (8).


Jak głosować w II edycji? – podstawowe zasady

Zadania są już sprawdzone pod kątem merytorycznym przez urzędników i zatwierdzone przez Zarząd Województwa – teraz wszystko w rękach mieszkańców.

Głosowanie potrwa od 25 września do 13 października.
Każdy mieszkaniec może oddać 1 głos. Głosować można na dowolne zadanie (małe lub duże) z subregionu, w którym się mieszka. Głosować może każdy kto ukończył 16 lat i mieszka w Małopolsce – nie musisz być zameldowany!

Tak, jak w I edycji – głosować będzie można:

  • przez internet (głosowanie będzie aktywne od 25 września) na stronie www.bo.malopolska.pl
  • przez wrzucenie karty do urny (urny będą dostępne w 15 lokalizacjach w całej Małopolsce, m.in. w Urzędzie Miejskim w Wadowicach),
  • za pośrednictwem poczty (przesyłając kartę na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków;  koniecznie z dopiskiem: „Budżet Obywatelski”)

Czym jest budżet obywatelski ?

Budżet obywatelski pozwala mieszkańcom Województwa decydować o tym, na co wydać pieniądze. Mieszkańcy mogą nie tylko wybierać zadania, które mają być zrealizowane, ale sami zostać ich autorami.

Budżet obywatelski Województwa pozwala Małopolanom kształtować ich najbliższe otoczenie, umożliwia określenie potrzeb, daje możliwość wskazania co jest dla nich szczególnie ważne. Dzięki niemu mieszkańcy określają priorytety dla rozwoju powiatów, subregionów oraz całej Małopolski. Budżet Obywatelski to w sumie 8 mln zł!

Więcej informacji na stronie www.bo.małopolska.pl

Wprowadzono: 19 września 2017