Inauguracja GOLA za nami. Co tam się działo!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Sport w Gminie Wadowice / Inauguracja GOLA za nami. Co tam się działo!

Jak przerobiono pomarańcze na kwaśne mandarynki? Kto zaspał na… wieczorny mecz? Jak długo rozkręcali się autoserwisanci? Gminna Orlikowa Liga Amatorów rozpoczęła się z wielką pompą! Zobaczcie co tam się działo!

W meczu otwarcia GOLA Elektryczne pomarańcze zostały przerobione przez Szejków na kwaśne mandarynki, które najskuteczniej wyciskał… mistrz robienia drinków i koktajli Dawid Kawłatow – autor pół tuzina bramek.

W drugim spotkaniu okazało się, że piłkarze No Name nie dość, że nie mają nazwy, to po inauguracyjnej kolejce i starciu z Propanem Butanem nie mają nawet jednej bramki na koncie. Ekipa No Name zarezerwowała jednak orlika na treningi i obiecuje, że poprawi formę.

Na koniec czwartkowych zmagań (17.09) czekało nas danie wieczoru. Allbag postraszył Sigmę, prowadząc sensacyjnie do przerwy 3:1. Po zmianie stron „drukarze” jednak się obudzili. I to dosłownie, bo ich kapitan Daniel Pawlik zaspał na mecz i przyjechał na ostatni kwadrans. W efekcie Sigma rozstrzelała rywali i uciekła „spod topora”.

Pierwsza kolejka #GOLA w obiektywie 📸Fot. Tomasz Mamcarczyk___________________________________________🔘 Sponsor…

Gepostet von Orlik Wadowice am Dienstag, 22. September 2020

Ostatnie spotkanie I kolejki GOLA zostało przełożone na poniedziałek (21.09). W zaległym starciu Mrugacz Auto Serwis mierzył się z zespołem Black Grass. „Autoserwisanci” rozkręcali swoją maszynę bardzo powoli. Przegrywali już 0:2, i 3:4, jednak w końcówce włączyli wyższy bieg, punktując Czarnych aż czterokrotnie.

Mamy już komplet wyników I kolejki #GOLA Dzisiaj w zaległym spotkaniu 1 ligi Mrugacz Auto Serwis🚗 mierzył się z…

Gepostet von Orlik Wadowice am Montag, 21. September 2020

2 kolejka GOLA rozpocznie się już w najbliższy czwartek (22.09), a zakończy we wtorek (29.09), kiedy to zostanie rozegrane przełożone spotkania Szejków z zespołem No Name.

Zapraszamy na kolejny #PiłkarskiCzwartek z #GOLA. 🔥Hitem kolejki🔥 będzie starcie utytułowanych zespołów #BlackGrass oraz…

Gepostet von Orlik Wadowice am Mittwoch, 23. September 2020

W Gminnej Orlikowej Lidze Amatorów bierze udział osiem zespołów, które zostały podzielone na dwie czteroosobowe ligi, tak aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić rozgrywki i wyrównać poziom pomiędzy zespołami. W pierwszej GOLA grają znane ekipy: Allbag, Black Grass, Mrugacz Auto Serwis oraz SIGMAdruk. Natomiast w drugiej lidze o awans powalczą: Elektryczne Pomarańcze, No Name, Propan Butan oraz Szejki.

W obu ligach rozegranych zostanie sześć kolejek systemem każdy z każdym, po których ostatnia drużyna z pierwszej ligi spadnie do drugiej, a mistrz drugiej ligi awansuje do pierwszej. Rozgrywki zakończą się turniejem FINALFOUR, w którym wystartują trzy pierwsze drużyny z pierwszej ligi oraz mistrz drugiej ligi.

Piłkarze powalczą nie tylko o prestiżowy puchar burmistrza Bartosza Kalińskiego, ale również o atrakcyjne nagrody, które funduje główny sponsor turnieju – kawiarnia Galicjanka. Pula nagród wynosi 3,5 tysiąca złotych, które będą podzielone w następujący sposób:

Pierwsze miejsce – 1500 zł

Drugie miejsce – 1000 zł

Trzecie miejsce – 500 zł

Awans do I ligi – 500 zł

Oprócz tego, najlepsze zespoły otrzymają vouchery do Galicjanki oraz do warsztatu samochodowego Mrugacz Auto Serwis. To jednak nie wszystko, ponieważ każdy zawodnik po każdym spotkaniu otrzymuje bon o wartości 10 zł do wykorzystania w Galicjance! Po meczach będzie można zatem usiąść w kawiarni, „uzupełnić płyny” i wspólnie przeanalizować rozegrane spotkanie

GOLA  rozgrywana jest w każdy czwartek w godzinach 18:30 – 22:30 na orliku w Wadowicach (ul. Błonie 2). Koordynatorami prowadzącymi rozgrywki są animatorzy orlika: Tomasz Mamcarczyk i Maciej Skawina. Organizatorem ligi jest Gmina Wadowice, współorganizatorem MKS Skawa Wadowice, a patronat medialny nad rozgrywkami objął portal Wadowice24.pl.

Wprowadzono: 23 września 2020