Jan Paweł II superbohaterem komiksu

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Jan Paweł II superbohaterem komiksu

Wiedzieliście, że Jan Paweł II był bohaterem marvelowskiego komiksu wydanego w milionach egzemplarzy na całym świecie? Wystawę poświęconą komiksowi możecie oglądać na wadowickim rynku do końca września, jej organizatorem jest Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski.

27 sierpnia Wiceburmistrzyni Ewa Całus otwarła wyjątkową wystawę plenerową „Jan Paweł II w komiksie”, której autorem jest Artur Wabik – artysta sztuk wizualnych, kurator, publicysta i badacz popkultury, wydawca komiksu i literatury fantastycznej, związany ze street artem autor murali i instalacji w przestrzeni publicznej.

Obecny podczas wernisażu artysta opowiadał o historii oryginalnego komiksu „The life of Pope John Paul II” amerykańskiego MARVEL Comics Group wydanego w 1982 roku i opisującego historię życia papieża – Polaka.  Jan Paweł II stał się szybko jednym z najpopularniejszych bohaterów komiksów Marvela, a sam zeszyt okazał się wielkim sukcesem i sprzedał się w milionowych egzemplarzach na całym świecie.

W ramach wernisażu, po obejrzeniu wystawy wraz z jej autorem oraz Wiceburmistrzynią, grupa dzieci z przedszkola nr 5 w Wadowicach została zaproszona do wspólnego kolorowania sporych rozmiarów planszy komiksowej na Placu Jana Pawła II.

Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za przybycie a mieszkańców i turystów zapraszamy na Plac Jana Pawła II. Wystawa będzie ona dostępna do końca września 2018 roku.

Wprowadzono: 27 sierpnia 2018