Janko Muzykant – historia prawdziwa

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Projekty dofinansowane / Janko Muzykant – historia prawdziwa

17 osób w różnym wieku rozpoczęło w Wysokiej muzyczną przygodę z różnymi instrumentami w ramach projektu „Janko Muzykant – historia prawdziwa”. Jak im poszło, będzie można usłyszeć na specjalnym koncercie w auli tutejszego kościoła parafialnego.

IMG 20230706 211522 1 - Janko Muzykant – historia prawdziwa

Od ponad trzech miesięcy Wysoka rozbrzmiewa dźwiękami muzyki. Stało się tak za przyczyną projektu zatytułowanego „Janko Muzykant  – historia prawdziwa”, który zainicjowała nieformalna grupa Wysoczanie  wraz z patronem OSP w Wysokiej. Celem projektu było danie możliwości nauki na instrumencie wszystkim tym, którzy po cichu o tym marzyli, jednak z wielu powodów marzeń zrealizować nie mogli oraz tym, którzy naukę przed laty porzucili.

Największym powodzeniem cieszyły się instrumenty dęte drewniane i blaszane: trąbka, saksofon, waltornia, klarnet i flet. Jeden z uczestników uczył się grać na perkusji, a dwóch podjęło próbę gry na gitarze. Wydawać by się mogło, że najpoważniejszą przeszkodą w realizacji tego projektu będą instrumenty – okazało się jednak, że w Wysokiej instrumentów nie brakowało. Mieszkańcy wsi, którzy takowe posiadali, chętnie podzielili się nimi z muzykami – mówią pomysłodawcy projektu „Janko Muzykant – historia prawdziwa”

Oczywiste jest, że w ciągu trzech miesięcy nie da się nauczyć gry na instrumencie, ale wiadomo też, że jeżeli ktoś złapie bakcyla muzykowania, to trudno będzie mu się z nim rozstać. Efektów pracy nauczycieli i uczniów będzie można posłuchać na koncercie, który  uczestnicy projektu przygotowali dla lokalnej społeczności, a który odbędzie się 15 października 2023 r. o godzinie 16.00 w Auli kościoła parafialnego w Wysokiej.

„Janko Muzykant – historia prawdziwa” to projekt realizowany przez nieformalną grupę Wysoczanie w ramach dotacji z programu wspierającego mieszkańców województwa małopolskiego Małopolska Lokalnie.

Wprowadzono: 12 października 2023