Jest plan na kolejną ścieżkę rowerową!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Infrastruktury i Rozwoju / Jest plan na kolejną ścieżkę rowerową!

Biuro Projektowe Droginwest Ryszard Mazur z Zakopanego zajmie się opracowaniem Programu Funkcjonalno-Użytkowego na rozbudowę ulicy Kościelnej w Choczni. Świeżo podpisana umowa daje wykonawcy cztery miesiące na przygotowanie koncepcji, dzięki której za kilka lat w tym miejscu będzie mogła powstać nowa ścieżka rowerowa!

Chocznia Koscielna 1024x768 - Jest plan na kolejną ścieżkę rowerową!

Malowniczy teren przecinający Księży Las, pomiędzy Zawadką a Chocznią, to jedna z ulubionych i bardziej obleganych tras spacerowych. Urokliwa okolica przyciąga również mnóstwo rowerzystów, którzy, niestety, na krętej i wąskiej drodze, o sporym natężeniu ruchu, nie mogą czuć się bezpiecznie. Dlatego jest plan, aby to zmienić!

– Zlecony Program Funkcjonalno-Użytkowy zakłada poszerzenie szerokości drogi do parametrów dwujezdniowej na całej długości 1,8 kilometra, budowę ciągu pieszo-rowerowego, przebudowę istniejących obiektów mostowych oraz modernizację oświetlenia – wyjaśnia burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

Po opracowaniu koncepcji inwestycja będzie zgłaszana do Funduszu Dróg Samorządowych w trybie zaprojektuj i wybuduj. Sam proces projektowania drogi zajmie około dwóch lat, zatem budowy możemy spodziewać się w latach 2024-2025.

Koscielna 1024x603 - Jest plan na kolejną ścieżkę rowerową!

 

 

Wprowadzono: 25 marca 2021

-