Jest przetarg na budowę wodociągu w Wysokiej

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Jest przetarg na budowę wodociągu w Wysokiej

Do końca listopada mają czas wykonawcy na składanie ofert na budowę wodociągu w Wysokiej. Zgodnie z ogłoszonym w piątek 13 listopada przetargiem, do zbudowania jest 11 km magistrali wodociągowej oraz przydomowa oczyszczalnia ścieków.

DSC 5554 scaled 1 1024x684 - Jest przetarg na budowę wodociągu w Wysokiej

Budowa sieci wodociągowej w Sołectwie Wysoka to jedna z bardziej wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. Miejscowość od wielu lat boryka się z problemem braku wody, uniemożliwiającym zaspokojenie podstawowych potrzeb i normalne funkcjonowanie.

Jednak realizacja tej ważnej inwestycji niesie ze sobą wielomilionowe koszty, dlatego konieczne było szukanie alternatywnych źródeł finansowania. Po wielu staraniach udało się! Gmina Wadowice wespół z Wadowickim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w lipcu 2020 roku pozyskali prawie 4 miliony złotych unijnej dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Kilka miesięcy później, po załatwieniu wymaganych formalności, można było ogłosić przetarg. Zgodnie z nim zwycięzca będzie miał 10 miesięcy na realizację projektu.

„Jeśli przetarg zakończy się pomyślnie, umowę podpiszemy jeszcze przed świętami a pierwszy strumień czystej, przebadanej, bieżącej wody przez nowo wybudowany wodociąg w Wysokiej popłynie już̇ w przyszłym roku!” – informuje Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Łączna wartość inwestycji to ponad 7,5 miliona złotych.

 

Wprowadzono: 18 listopada 2020

-