Jest umowa, będzie przebudowa

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Infrastruktury i Rozwoju / Jest umowa, będzie przebudowa

Umowa na przebudowę ulicy Lwowskiej już podpisana! Wykonawca będzie miał dużo pracy, bo zakres zadań do wykonania w ramach tej inwestycji jest ogromny. Trakt przez najbliższe dwa lata przejdzie wielką metamorfozę wartą kilkanaście milionów złotych!

Dzisiaj (20.12) w Sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Wadowicach burmistrz Bartosz Kaliński podpisał umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą na przebudowę  ulicy Lwowskiej. Franciszek Fryc i jego Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe DROG – BUD mają czas zgodnie z umową do 30 listopada 2021 roku na zakończenie całej inwestycji. Zakres prac jest naprawdę szeroki.

– Ulica Lwowska zyska nowy blask, ale nadal pozostanie drogą, nie będzie deptakiem. Na całym odcinku o długości jednego kilometra wymienimy konstrukcję drogi i nawierzchni, a na skrzyżowaniu z ulicami Poprzeczną i Legionów wybudujemy nowe rondo. Zakres prac obejmuje również gruntowną modernizację wszystkich pozostałych skrzyżowań, zatok autobusowych oraz chodników po obu stronach jezdni. Przebudujemy sieć oświetleniową, pojawią się nowe latarnie z lampami typu LED – wymienia Bartosz Kaliński, burmistrz Wadowic.

Wzdłuż drogi powstanie ścieżka rowerowa ze specjalną stacją serwisową. Pojawi się 30 stojaków na rowery, 42 nowe ławki, 13 huśtawek oraz 23 kosze na śmieci z funkcją segregacji. Posadzone zostaną nowe drzewa i krzewy.

To jednak nie wszystko, bo w ramach inwestycji będzie wykonanych wiele prac „podziemnych”. Ulica Lwowska kryje bowiem pod sobą „główną magistralę” wodociągowo-kanalizacyjną miasta, która zostanie kompleksowo zmodernizowana. W ramach prac przewidziano m.in. przebudowę wodociągu oraz sieci: elektroenergetycznych, sanitarnych i deszczowych.

Dołożymy wszelkich starań, aby nasze prace były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców. Zrobimy wszystko, aby inwestycja została zakończona jeszcze przed terminem zawartym w umowie. Zabieramy się już do roboty! – powiedział podczas podpisania umowy wykonawca – Franciszek Fryc

Koszt tych prac to dokładnie 14 086 037,18 mln zł! Z czego aż prawie 6,2 mln zł to dofinansowanie, które Gmina Wadowice otrzymała z Funduszu Dróg Samorządowych.

To największa dotacja  FDS spośród wszystkich gmin w Małopolsce!

Wprowadzono: 20 grudnia 2019