Jubileuszowy 40. Ogólnopolski Bieg Powsinogi

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Sport w Gminie Wadowice / Jubileuszowy 40. Ogólnopolski Bieg Powsinogi

W minioną niedzielę (15.09) miała miejsce 40. edycja jednej z najstarszych imprez sportowych w naszym regionie – „Biegu Powsinogi”, zorganizowanej przez Ognisko TKKF Leskowiec.

Stadion MKS Skawa Wadowice wypełniły tłumy zarówno mieszkańców naszej Gminy jak i przyjezdnych gości. Słoneczna pogoda  sprzyjała sportowej rywalizacji. Oprócz wzięcia udziału w biegu, organizatorzy przewidzieli szereg innych ciekawych działań, szczególnie skierowanych do najmłodszych. Wśród atrakcji towarzyszących pojawiły się m.in. dmuchańce, namioty w których odbywały się eksperymenty chemiczne, oraz Strefa Czystego Powietrza oferująca porady Ekodoradcy.

Najszybszym zawodnikiem wśród mężczyzn 40. Biegu Powsinogi okazał się Elasri Abderrahim z Chorzowa, który dystans 15 km pokonał z czasem 44:43,88. Drugie miejsce zajął Paweł Kosek z Tychów, a  trzecie Andrii Pavelko z Kharkivu. Najlepszy zawodnik z Wadowic Michał Zemła zajął 6. miejsce.

Spośród kobiet najszybsza na dystansie 15 km była Sylwia Byrska z Wadowic z czasem 56.15.02. Drugie miejsce zajęła Anna Rozmus-Orczyk z Kóz, zaś na trzecim miejscu uplasowała się Maria Biernat ze Starej Wsi.

Na dystansie 5 km najszybszym z mężczyzn okazał się Kamil Bezdner z Bytomia z czasem 18:32.33. Drugie miejsce zajął Jakub Woś  z Wadowic, zaś trzecie Dawid Zapalski ze Stronia. W kategorii kobiet dystans 5 km najszybciej pokonała Joanna Dyrcz z Radoczy z czasem 22.43.31, drugie miejsce zajęła Zofia Walczak z Andrychowa, zaś na trzecim uplasowała się Irena Guziak z Czarnego Dunajca.

Kolejny raz impreza pokazała, że miłośników aktywności fizycznej na świeżym powietrzu nie brakuje. Bieg Powsinogi swoją długoletnią tradycją na stałe wpisał się w coroczny, wadowicki kalendarz wydarzeń.

Szczegółowe wyniki 40. Biegu Powsinogi dostępne są tutaj.

Wprowadzono: 16 września 2019