Kana / Trzecia Godzina Dnia

Jesteś tutaj : Strona główna / Kalendarium / Kana / Trzecia Godzina Dnia

Kana / Trzecia Godzina Dnia

Od: 2018-07-28

Do: 2018-07-28

18:30

27 i 28 lipca w Wadowicach pierwszy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej AVE WADOWICE!

Będzie to prawdziwe święto młodych – nie tylko wiekiem ale i duchem, a przede wszystkim kontynuacja spotkań pełnych radości i poczucia wspólnoty zapoczątkowanych podczas Światowych Dni Młodzieży w mieście, w którym wszystko się zaczęło.
Specjalnie dla Was zaprosiliśmy znanych i cenionych artystów!

28 lipca wystąpią:

godz. 18.30: Kana

Zespół Kana to inicjatywa młodych ludzi, którzy spotkali się na terenach Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Marii z Nazaretu – Matki Kościoła, która istnieje pod kierownictwem duchowym Braci Mniejszych Kapucynów i tworzą zawodowy muzyczny zespół chrześcijański. Tworzą go ludzie, mieszkający w różnych miastach Ukrainy i należący do różnych kościołów, jednak wszyscy mają ten sam cel – uwielbiać jedynego Boga przez muzykę folk, pop i komercyjny jazz.

godz. 20.00: Trzecia Godzina Dnia

Jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem. Twórczość TGD zaliczana jest do nurtu pop-gospel. Nie jest jednak próbą kopiowania muzyki afroamerykańskiej ale wynikiem łączenia różnych inspiracji i poszukiwania własnego stylu. Dzisiejsze brzmienie grupy tworzy kilkunastoosobowy chór, zespół instrumentalny i grono solistów. Repertuar zespołu opiera się na kompozycjach dyrygenta – Piotra Nazaruka.

Wprowadzono: 21 czerwca 2018