Kino Pod Gwiazdami

Jesteś tutaj : Strona główna / Kalendarium / Kino Pod Gwiazdami
Kino Pod Gwiazdami

Kino Pod Gwiazdami

2022-08-12

20:30

Ponikiew, teren przy szkole

Kino pod Gwiazdami to wakacyjne pokazy filmowe w sołectwach gminy Wadowice. Tegoroczna edycja odbędzie się w długi weekend sierpniowy w Ponikwi, Zawadce i Babicy.

Jako pierwsi w ramach projektu w piątek (12.08) seans obejrzą mieszkańcy Ponikwi, dla których przygotowaliśmy film „Poznajmy się jeszcze raz”, reż. Nicolas Bedos. Start o godzinie 20.30, teren przy szkole.

Poznajmys ie jeszcze raz 208x300 - Kino Pod GwiazdamiZagubiony w świecie nowych technologii, wzdychający do telefonów stacjonarnych, papierowych książek i wąsów rysownik komiksów Victor (Daniel Auteuil), nieoczekiwanie dostaje propozycję nietypowej podróży w czasie. Mężczyzna przyjmuje ją tym chętniej, że jego małżeństwo się sypie, a żona Marianne (Fanny Ardant) w niczym nie przypomina cudownej dziewczyny, w której kiedyś się zadurzył. Wybiera więc lata 70., by znów móc wejść do baru „Belle Epoque”, bezkarnie zapalić papierosa przy stoliku i z drżącym (po raz pierwszy od tak dawna!) sercem czekać, aż w drzwiach pojawi się rudowłosa, seksowna, niezależna Marianne. Odtworzona na jego życzenie epoka wydaje się Victorowi o wiele prawdziwsza niż współczesność, w której wszystko – od międzyludzkich relacji przez pracę, po sztukę – staje się wirtualne.

Organizator zapewnia leżaki, zachęcamy jednak do zabrania własnych koców lub siedzisk oraz przekąsek.

Wstęp wolny!

Wprowadzono: 23 czerwca 2022

-