LUXTORPEDA koncert

Jesteś tutaj : Strona główna / Kalendarium / LUXTORPEDA koncert
LUXTORPEDA koncert

LUXTORPEDA koncert

2023-04-14

Wadowickie Centrum Kultury ul. Teatralna 1, Wadowice

Luxtorpeda w Wadowicach. Zespół Roberta „Litzy” Freidricha, wystąpi 14 kwietnia w WCK Wadowicach, bilety w cenie 65 zł a w dniu koncertu 75 zł. Oprócz poznaniaków wystąpi  śląsko- zagłębiowski „Moleskin”. Bilety dostępne w sekretariacie, kasie kina oraz przez stronę wck.wadowice.pl.

Wadowickie Centrum Kultury zaprasza na koncert promujący ostatnią płytę zespołu Luxtorpeda. Wraz z zespołem Roberta „Litzy” Freidricha, wystąpi śląsko – zagłębiowski – Moleskin. Moleskin to śląsko-zagłębiowska mieszanka ludzka i muzyczna, w której nowoczesny metal łączy się z elementami core i nostalgią za latami 90. i 00. Całość przyprawiona jest pikantnymi tekstami w języku polskim.

Zespól Moleskin wystąpi o 21:00 a o godzinie 19:00 wystąpi Luxtorpeda, która promuje album Omega. Który ujrzał światło dzienne w maju 2022. Na najnowszej płycie Luxtorpedy znalazło się 11 premierowych utworów ostro komentujących rzeczywistość. Do takich liryków musiała powstać mocna i surowa muzyka, brzmieniem nawiązująca do lat 90. To analogowe i bezkompromisowe oblicze Luxtorpedy, jest najmocniejszym albumem w historii tego zespołu. Materiał z siódmego studyjnego albumu zespołu będzie można usłyszeć na żywo w Wadowickim Centrum Kultury. W trakcie koncertu nie zabraknie również utworów z poprzednich płyt grupy.

Zespół Luxtorpeda powstał z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta „Litzy” Freidricha (Acid Drinkers, Turbo, Flap Jack, 2Tm2,3, Arka Noego, KNŻ), który do współpracy zaprosił: gitarzystę Roberta Drążka, basistę Krzysztofa Kmiecika (Armia, 2Tm2,3) oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka. W 2011 roku skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel (52 Dębiec).

Bilety do kupienia w sekretariacie WCK, kasie kina oraz przez stroną wck.wadowice.pl

Wprowadzono: 15 marca 2023