Orszak Trzech Króli

Jesteś tutaj : Strona główna / Kalendarium / Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli

Od: 2019-01-06

Do: 2019-01-06

12:00

Takiego orszaku jeszcze w Wadowicach nie było. Na zaproszenie burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego papieskie miasto po raz pierwszy odwiedzi Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda i weźmie udział w barwnym Orszaku Trzech Króli.  Prosimy o zapoznanie się z ważnymi informacjami dla  mieszkańców i dziennikarzy!

Prezydent Andrzej Duda przyjedzie do Wadowic razem z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Uroczystości związane ze Świętem Trzech Króli rozpoczną się w niedzielę, 6 stycznia o godzinie 12:00 od mszy św. w kościele pw. Św. Piotra Apostoła w Wadowicach. Eucharystii przewodniczyć będzie bp Damian Muskus, biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej. Po mszy św. para prezydencka wraz z mieszkańcami przejdą w barwnym orszaku na plac Jana Pawła II (rynek), gdzie Trzej Królowie złożą pokłon Świętej Rodzinie przy wspólnym kolędowaniu.

Na dzień 6 stycznia przypada Święto Objawienia Pańskiego. W tym dniu w wielu polskich miastach mają miejsce „Orszaki Trzech Króli” będące podkreśleniem chrześcijańskiej tradycji i jednocześnie formą wspólnego świętowania oraz śpiewania kolęd. Cieszę się, że spośród tylu miejsc prezydent wybrał właśnie Wadowice i serdecznie zachęcam wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania – zaprasza burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

Będzie to pierwsza w tej kadencji oficjalna wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Wadowicach. Z kolei jego małżonka Agata Kornhauser-Duda odwiedziła papieskie miasto dwa lata temu, biorąc udział w obchodach 150-lecia 1 LO w Wadowicach.

Orszak Trzech Króli organizuje Gmina Wadowice wraz z Parafią Św. Piotra Apostoła w Wadowicach oraz Parafią Ofiarowania NMP w Wadowicach.

Wprowadzono: 3 stycznia 2019