Piknik Wojskowy

Jesteś tutaj : Strona główna / Kalendarium / Piknik Wojskowy

Piknik Wojskowy

Od: 2019-08-04

Do: 2019-08-04

14:00

Chcesz wzbić się balonem w powietrze, poczuć się jak pilot szybowca, albo postrzelać z repliki broni? To tylko część z atrakcji, które już w najbliższą niedzielę (4.08) czekają na Was na stadionie Skawy Wadowice podczas wielkiego rodzinnego Pikniku Wojskowego. Nie możecie tego przegapić!

Główna atrakcja wydarzenia to ogromny AeroPiknik, który jest prawdziwą gratką dla miłośników statków powietrznych! Mieszkańcy będą mieli niepowtarzalną możliwość wzbicia się w powietrze balonem na uwięzi lub poczuć się jak pilot szybowca, wchodząc do specjalnego symulatora lotów. Kto nie widział jeszcze nigdy hangaru pneumatycznego, makiet samolotów, czy rakiety wodnej i pneumatycznej, będzie mógł to wszystko zobaczyć z bliska podczas niedzielnego Pikniku Wojskowego.

Swoje uzbrojenie oraz sprzęt zaprezentują także m.in. Komenda Główna Żandamerii Wojskowej, Karpacki Oddział Straży Granicznej, 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej, Muzeum Armii Krajowej, Malopolska Filmowa Grupa Rekonstrukcyjna, Grupa Rekonstrukcji Historycznej Beskidy oraz nasze wadowickie służby mundurowe – straż pożarna, policja i służba więzienna. Podczas pikniku będziemy podziwiać niezwykłe pokazy psów ratowniczych z psieego.pl, zobaczymy część największej w Polsce kolekcji mundurów wojskowych nakryć głowy, a nawet postrzelać z replik broni (ASG)!

O 15:00 zaplanowano koncert orkiestry wojskowej, a o 17:00 koncert orkiestry OSP w Kleczy. Piknik zakończy się niesamowitym meczem piłkarskim Samorządowcy vs. Służby Mundurowe, podczas którego po jednej stronie barykady stanie zespół złożony z pracowników Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Wadowicach oraz radnych gminnych i powiatowych, a po drugiej stronie wystąpi drużyna mundurowców z Komendy Powiatowej Policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz Zakładu Karnego. Pierwszy gwizdek tego arcyciekawie zapowiadającego się spotkania o godzinie 18:00.

Dla najmłodszych przygotowano specjalną strefę zabaw. Nie zabraknie oczywiście żołnierskiej kuchni z darmową wojskową grochówką.

Organizatorem Pikniku Wojskowego jest Wydział Promocji oraz Wydział Zarządzania Kryzysowego Gminy Wadowice.

Wprowadzono: 1 sierpnia 2019