Rodzinny Rajd Rowerowy śladami Niepodległości

Jesteś tutaj : Strona główna / Kalendarium / Rodzinny Rajd Rowerowy śladami Niepodległości

Rodzinny Rajd Rowerowy śladami Niepodległości

2018-08-26

09:30

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kolejny Rodzinny Rajd Rowerowy śladami Niepodległości, który odbędzie się w dniu 26 sierpnia 2018 roku.  Zapisy przyjmowane są  do 23 sierpnia w biurze Informacji Turystycznej w Wadowicach, ul. Kościelna 4, tel. 33 873 23 65.

PROGRAM IMPREZY
RODZINNY RAJD ROWEROWY

9:30 – rozpoczęcie Rajdu – Wadowice, ul. Kościelna 4
Przywitanie uczestników rajdu
Omówienie regulaminu i trasy rajdu

10:00 – START

Około 20 km – rajd pilotuje radiowóz policyjny oraz co najmniej jeden z organizatorów rajdu na rowerze, peleton zamyka radiowóz policyjny, przed którym jedzie jeden z organizatorów rajdu

Trasa: Wadowice (Plac Jana Pawła II, ul. Mickiewicza, ul. Słowackiego, Aleja Wolności, ul. Niwy) – Zawadka (główna droga – powiatowa, droga gminna) – Chocznia (ul. Góralska, ul. Kościelna, os. dr Putka, ul. Główna, Drapówka, os. Baranciak, – Frydrychowice (ul. Dworska, ul. Wadowicka) – Wadowice (os. Patria) – Tomice (ul. Patria, ul. Rzyczki) – Wadowice (ul. Wojska Polskiego boczna, ul. Wojska Polskiego, ul. Zatorska, Plac Jana Pawła II)

I odcinek:

Rozpoczęcie rajdu na ul. Kościelnej. Wyjazd na Plac Jana Pawła II przejazd na ul. Mickiewicza potem skręt na ul. Słowackiego, następnie skręt na Aleję Wolności, potem na rondzie przejazd na ul. Niwy, przejazd drogą powiatową w Zawadce do skrzyżowania z drogami gminnymi, krótki postój.

Długość odcinka –  3,6 km, czas przejazdu – 40 minut, przerwa –  15 minut

II odcinek:

Kontynuacja drogi: na skrzyżowaniu drogi powiatowej z drogami gminnymi w Zawadce skręt w prawo i wjazd na drogę gminną, skręt w prawo i wjazd do Choczni na ul. Góralską, następnie skręt w lewo w ul. Kościelną, przejazd na ul. Główną, krótki postój przy skręcie na Drapówkę.

Długość odcinka –  5,2 km, czas przejazdu – 55 minut, przerwa –  15 minut

III odcinek:

Kontynuacja drogi: wjazd na Drapówkę, przejazd przez DK nr 52 na drogę powiatową w kierunku os. Baranciak w Choczni, następnie skręt w prawo i wjazd na ul. Dworską we Frydrychowicach, potem skręt w prawo i przy wjeździe na ul. Wadowicką krótki postój.

Długość odcinka – 5,1 km, czas przejazdu –  55 minut, przerwa –  15 minut

IV odcinek:

Kontynuacja drogi: wjazd na ul. Wadowicką we Frydrychowicach, dalej przejazd ul. Partia, następnie skręt w lewo w ul. Rzyczki, skręt w prawo na ul. Wojska Polskiego, wjazd na teren obiektu „Noclegi Podhalanin” Wadowice, długi postój na: ognisko, konkursy, pokazy

Długość odcinka – 5,1 km, czas przejazdu –  55 minut, przerwa –  90 minut

V odcinek

Po wyjeździe z obiektu: „Noclegi Podhalanin” Wadowice, wjazd na ul. Wojska Polskiego, przejazd przez rondo gen. Andersa, dalej ul. Wojska Polskiego, wjazd na ul. Zatorską, Plac Jana Pawła II.

Długość odcinka – 0,9 km, czas przejazdu –  30 minut

Wprowadzono: 14 sierpnia 2018