Słodkie Wadowice – „Kremówkowy Zawrót Głowy”

Jesteś tutaj : Strona główna / Kalendarium / Słodkie Wadowice – „Kremówkowy Zawrót Głowy”

Słodkie Wadowice – „Kremówkowy Zawrót Głowy”

Od: 2018-05-19

Do: 2018-05-19

11:00

Burmistrz Wadowic serdecznie zaprasza na konkurs „Kremówkowy Zawrót Głowy”! Przewidujemy moc atrakcji!

Kto zdobędzie tytuł producenta najsmaczniejszej kremówki w Wadowicach? Jury w wyjątkowo interesującym składzie oceni walory ciastek wypiekanych przez lokalnych producentów – emocji z pewnością będzie sporo! Konkurs odbędzie się na 19 maja od godziny 11.00, na Placu Jana Pawła II. Zakończenie konkursu, ogłoszenie wyników i nagrodzenie zwycięzców planujemy na godzinę 13.30.

Konkurs odbędzie się w ramach imprezy „Słodkie Wadowice” podczas Tygodnia Kultury Lokalnej. Dofinansowanie, jakie Gmina Wadowice pozyskała na realizację projektu, wynosi 88.946,00zł.

Tego samego dnia na wadowickim rynku odbędzie się szereg imprez: zaczynamy od Wystawy Artefaktów Kultury oraz Biesiady Wadowickiej z udziałem kół gospodyń wiejskich, które zaprezentują i podadzą do degustacji tradycyjne dania i wypieki, będziemy mogli usłyszeć biesiadne przyśpiewki i ludowe historie a do tego odbędą się warsztaty wyrabiania masła. Już od 14.00 rynek zamieni się w arenę sportową – IV Bieg Wadowicki rozpocznie się krótszymi dystansami przygotowanymi dla dzieci i młodzieży, natomiast zawodnicy startujący w biegu głównym (10km) wyruszą w malowniczą trasę równo o godzinie 16.00. Późnym popołudniem rozpoczniemy część koncertową, przewidzieliśmy dla Państwa w tym dniu aż cztery koncerty lokalnych artystów. Po godzinie 18.30 wystąpią kolejno: Potok Słów, Breff, Huczi – Kuczi i Wadowice Band. Przez cały tydzień, czyli od 14 do 20 maja, będzie funkcjonowało również Targowisko Rzeczy Fajnych, gdzie lokalni artyści i rzemieślnicy zaprezentują swoje wyroby.

Wprowadzono: 9 maja 2018