„Wadowice kochają rower” – wielka impreza rowerowa

Jesteś tutaj : Strona główna / Kalendarium / „Wadowice kochają rower” – wielka impreza rowerowa

„Wadowice kochają rower” – wielka impreza rowerowa

Od: 2018-05-26

Do: 2018-05-26

09:00

Burmistrz Wadowic zaprasza! Już w najbliższą sobotę 26 maja od godziny 900 do 1700 na Placu Jana Pawła II w Wadowicach odbędzie się impreza z cyklu „I love bike” – „Wadowice kochają rower”, czyli całodniowy piknik rowerowy, której organizatorami są Gmina Wadowice oraz Fundacja Kult.

Na płycie wadowickiego rynku na uczestników będzie czekać specjalnie przygotowany, innowacyjny tor rowerowy (pumptrack). Na torze w trakcie festiwalu odbywać się będą warsztaty z prawidłowej jazdy, pokazy oraz zawody, w których najszybsi zawodnicy wśród swoich kategorii zostaną nagrodzeni.

Kto nie posiada własnego jednośladu nie musi się martwić! Podczas wydarzenia dostępna będzie darmowa wypożyczalnia sprzętu rowerowego, gdzie chętni będą mogli zaopatrzyć się w rowery i kaski. Nie zabraknie również prowadzonych przez konferansjera gier, zabaw i konkursów o tematyce rowerowej oraz strefy dla najmłodszych, w której dzieci będą mogły wziąć udział w licznych zabawach.

Dodatkowo, w godzinach 1200 – 1500  stoisko edukacyjne na Placu Jana Pawła II rozstawi Straż Miejska. Wadowiccy Strażnicy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z najmłodszymi podczas warsztatów skierowanych do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które odbędą się właśnie w tym mini miasteczku edukacyjnym.  Dorośli z pewnością ucieszą się z prezentu od strażników – każda chętna osoba posiadająca samochód będzie miała możliwość odebrania darmowych, specjalnych wadowickich tablic rejestracyjnych, przeznaczonych do zamontowania na swoim pojeździe.

Cały festiwal wzbogacony będzie w treści merytoryczne na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz prawidłowej techniki jazdy na rowerze. Celem akcji jest nie tylko dobra zabawa ale przede wszystkim zwiększenie świadomości rowerzystów i wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Atrakcje w czasie imprezy mają za zadanie zachęcić społeczność do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz pokazać, że jazda na rowerze wcale nie musi być nudna.

Wprowadzono: 23 maja 2018