Wianki nad Skawą

Jesteś tutaj : Strona główna / Kalendarium / Wianki nad Skawą

Wianki nad Skawą

2019-06-21

14:00

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zaprasza na rozpoczęcie wakacji w spektakularnym stylu!  Wianki nad Skawą (21.06) to warsztaty wiankowe, animacje, dmuchańce, siatkówka plażowa, przejażdżki ciuchcią i dorożką, automobile oraz pyszne jedzenie. Będzie wystrzałowa eksplozja kolorów oraz koncert zespołu LemON a na koniec… dyskoteka z DJ Sławomirem!

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego w placówkach oświatowych odbędzie się w środę (19.06), więc piątek jest już częścią długiego weekendu i doskonałą okazją do świętowania. Co przygotowała Gmina Wadowice dla najmłodszych mieszkańców? Wianki nad Skawą, czyli prawdziwe święto wakacji!

Od rana Bulwary nad Skawą będą tętnić sportowymi emocjami – Gmina Wadowice wraz ze Stowarzyszeniem ALPS Wadowice zaprasza wszystkich chętnych do Turnieju w Plażówkę o Puchar Burmistrza Wadowic. Gramy w trzech kategoriach wiekowych, udział jest bezpłatny, a dla trzech najlepszych zespołów przewidziano puchary oraz nagrody. Szczegółowy program Turnieju i warunki zgłoszenia można poznać tutaj oraz pod numerem telefonu: 512 448 952.

O 14.00 zaczynamy zabawy dla najmłodszych. Zaplanowaliśmy ogromną, bezpłatną strefę zabaw, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Będą dmuchańce (zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa, gigantyczne piłkarzyki i zamek do skakania), zabawy sportowe (konkurencje sportowe, gigantyczna tarcza do rzutek i twister) oraz uwielbiane przez dzieci malowanie twarzy. W strefie automobilizrobicie sobie pamiątkowe zdjęcia w zabytkowych samochodach, skorzystacie również z przejażdżkiwadowicką ciuchcią oraz bajkową dorożką, a w namiocie naszych wolontariuszy z dwóch wadowickich wspólnot: Dom Maryi oraz Effatha – będą czekać na Was animatorzy dla dzieci z mnóstwem energii i pomysłów dla Waszych maluchów!

Od 15.00 wraz z Wadowickim Centrum Kultury zapraszamy na Warsztaty Wiankowe. Nauka plecenia wianków to doskonała zabawa dla osób w każdym wieku! Pod okiem doświadczonych instruktorek stworzycie własnoręcznie wspaniały wianek ze świeżych kwiatów, który wygląda pięknie i pachnie cudownie! Swoje kompozycje możecie od razu założyć, a potem zdecydować, czy romantycznie puścić je z nurtem Skawy (wspólne puszczanie zaplanowaliśmy na godzinę 18.30), czy wrócić do domu z kwiatami na głowie 🙂

Na pewno spodoba się Wam wystrzałowa Eksplozja Kolorów, zaproszoną do nas przez Młodzieżową Radę Miejską. Zabawa polega na wyrzucaniu w górę jednocześnie przez setki osób barwnego pudru, który w powietrzu tworzy kolorową chmurę. Puder jest przyjazny środowisku, bezpieczny dla zdrowia i będzie dostępny do zakupienia na miejscu. Wyrzuty zaplanowaliśmy o pełnych godzinach od 15.00 do 20.00 – to będą idealne chwile by się wyszaleć i zrobić niesamowite zdjęcia.

Wieczorny koncert to prawdziwa gratka! Gwiazdą będzie zespół LemON z charyzmatycznym wokalistą i kompozytorem Igorem Herbutem. Grupa założona w 2011 roku ma na koncie 4 albumy studyjne, które pokryły się złotem, platyną i podwójną platyną, a dwa z nich były nominowane do Fryderyków. Wszyscy znamy utwory takie jak ,,Napraw”, ,,Nice”, ,,Jutro”, czy ,,Scarlett” – łącznie teledyski zespołu wyświetlono niemal 100 milionów razy.

Co zaśpiewają w Wadowicach? Tego dowiecie się już niebawem, początek ich występu o godzinie 21.00! Wcześniej, bo już od godziny 19.00, publiczność będzie rozgrzewać szereg artystów z Wadowic: najzdolniejsi uczestnicy festiwalu „Talenty”, Szkoła Muzyczna YAMAHA Band oraz Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach pod kierownictwem Alicji Jakubiak.

A po koncercie? To jeszcze nie koniec! DJ Sławomir przy swojej konsolecie nie da Wam odpocząć i zaprasza do szalonej zabawy przy lekkiej, wakacyjnej muzyce. Plenerowa dyskoteka potrwa do 24.00. Zapraszamy!

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Organizatorem wydarzenia jest Gmina Wadowice

Serdecznie dziękujemy wszystkim współorganizatorom i partnerom wydarzenia. Są to:

Wadowickie Centrum Kultury

Stowarzyszenie ALPS w Wadowicach

Młodzieżowa Rada Miejska w Wadowicach

Lanckorońskie Automobile

Kucyk Mini ZOO

Zaczarowana Dorożka

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II Stopnia w Wadowicach

YAMAHA Szkoła Muzyczna

ZHP Hufiec Ziemi Wadowickiej

Wspólnota Dom Maryi

Wspólnota Effatha

UWAGA! Akredytacji dla mediów udziela Wydział Promocji Gminy Wadowice – UM w Wadowicach p.23 (I piętro) – tel. 512 448 952 oraz 873 18 11 (w. 264). W celu otrzymania akredytacji prosimy o zgłoszenia mailowe: tmamcarczyk@wadowice.pl w nieprzekraczalnym terminie 18 czerwca 2019r.

Wprowadzono: 13 czerwca 2019