Wolna Grupa Bukowina w Wadowicach

Jesteś tutaj : Strona główna / Kalendarium / Wolna Grupa Bukowina w Wadowicach
Wolna Grupa Bukowina w Wadowicach

Wolna Grupa Bukowina w Wadowicach

Od: 2023-05-29

Do: 2023-05-29

18:00

Już końcem maja miłośnicy twórczości Wolnej Grupy Bukowina będą mogli usłyszeć najbardziej znane przeboje. Koncert zespołu 29 maja o godz. 18:00 uświetni zakończenie roku akademickiego Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Kto nie raz nucił przy ognisku melodie tej poetyckiej grupy, koniecznie musi przyjść na koncert do Wadowickiego Centrum Kultury.

„Piosenka wiosenna”, „Bez słów” czy „Sielanka o domu” to dla niektórych niezapomniane utwory, przywołujące wspomnienia, które zanucą o każdej porze dnia i nocy…. Już za niedługo te i wiele innych szlagierów będzie można zaśpiewać wspólnie z zespołem Wolna Grupa Bukowina.

Koncert zespołu uświetni zakończenie roku akademickiego Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku 29 maja o godz. 18:00. Na deskach sceny teatralnej Wadowickiego Centrum Kultury wystąpi ta legendarna już grupa, która zaprezentuje słuchaczom swoje największe przeboje.

Wolna Grupa Bukowina od lat zachwyca swoimi pięknymi, pełnymi emocji utworami, które łączą w sobie elementy poezji śpiewanej, folkloru Grupa powstała na początku lat 70. XX wieku, zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Zespół przyjechał z Buska – Zdroju, a założył go ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Piosenką Wojtka „Ponidzie” wyśpiewali jedną z głównych nagród. Miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych polskich wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon – twórca tekstów większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn.

Jeśli chcesz doświadczyć wyjątkowej atmosfery, zobaczyć artystów, którzy swoją muzyką inspirują do działania i zapewnić sobie niezapomniane wrażenia muzyczne, to koniecznie musisz zobaczyć koncert Wolnej Grupy Bukowina na żywo.

Bilety dostępne w sekretariacie WCK oraz przez stronę wck.wadowice.pl.

Wprowadzono: 10 maja 2023

-