Wyjątkowe spotkanie w bibliotece

Jesteś tutaj : Strona główna / Kalendarium / Wyjątkowe spotkanie w bibliotece
Wyjątkowe spotkanie w bibliotece

Wyjątkowe spotkanie w bibliotece

Od: 2024-02-23

Do: 2024-02-23

17:00

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza w piątek 23 lutego o godz. 17.00 na spotkanie z Heleną Lindskog, autorką biograficznej książki „Miejsce urodzenia: Dzierżoniów”.

Helena Lindskog  – mgr.inż. elektroniki, doktor i profesor ekonomiki przemysłu oraz licencjat nauk humanistycznych. Od 1970 roku mieszka w Sztokholmie. W szwedzkiej administracji państwowej była dyrektorem technicznym, sekretarzem kilku komisji rządowych i reprezentantem Szwecji w Europejskiej Komisji i organizacjach standaryzacji IT i telekomunikacji. Ma na swoim koncie wiele artykułów, kronik i referatów. Pani Helena jest osobą otwartą na poznawanie różnych kultur, odkrywanie nieznanych miejsc, dzieł literackich czy przeżyć kulinarnych. Lubi pływać, tańczyć, zbierać grzyby i wędrować po górach.

Książka „Miejsce urodzenia: Dzierżoniów” opowiada o pierwszej podróży autorki, która rozpoczęła się późną wiosną 1946 roku w Iżewsku na zachód od Uralu, a zakończyła się kilka miesięcy przed narodzinami pisarki, latem 1946 roku w Dzierżoniowie. Wędrówka rodziny trwała kilka miesięcy. Odległość miedzy Iżewskiem a Dzierżoniowem w linii prostej wynosi dwa i pół tysiąca kilometrów. Rodzice autorki przebyli ją głównie pociągiem, statkiem, autobusem, a także pieszo.

Podczas spotkania w bibliotece autorka opowie o początkach życia w Polsce, odnajdywania się w nowej rzeczywistości, w nieznanym miejscu.  Dowiemy się też, co skłoniło pisarkę do emigracji do Szwecji i jak potoczyły się jej dalsze losy.

W trakcie wydarzenia będzie można zakupić książkę „Miejsce urodzenia: Dzierżoniów”.

Wprowadzono: 20 lutego 2024