Wystawa plenerowa pt. „Jan Paweł II w komiksie”

Jesteś tutaj : Strona główna / Kalendarium / Wystawa plenerowa pt. „Jan Paweł II w komiksie”

Wystawa plenerowa pt. „Jan Paweł II w komiksie”

2018-08-27

12:00

Zapraszamy na wystawę plenerową pt. „Jan Paweł II w komiksie”

Zapraszamy mieszkańców Wadowic do odwiedzenia wystawy zatytułowanej: „Jan Paweł II w komiksie”, której autorem jest Artur Wabik. Wernisaż wystawy składającej się z 16 plansz odbędzie się  w poniedziałek 27 sierpnia o godzinie 12:00 na Placu Jana Pawła II w Wadowicach.

Wystawa „Jan Paweł II w komiksie” prezentuje w nietuzinkowy, cartoonowy sposób osobę, nieprzemijający fenomen – Jana Pawła II. Wystawa plenerowa składa się z 16 plansz i będzie dostępna dla mieszkańców Wadowic od dnia 27 września 2018 roku.

Inspiracją dla autora do wykreowania tego projektu stał się komiks topowego wydawnictwa MARVEL Comics Group. Ta amerykańska agencja opublikowała w 1982 r. komiks pt. „The life of Pope John Paul II” opisujący życie papieża – Polaka aż do daty wydania owego komiksu. Jan Paweł II stał się szybko jednym z najpopularniejszych bohaterów komiksów Marvela, a sam zeszyt okazał się wielkim sukcesem i sprzedał się w milionowych egzemplarzach na całym świecie.

W ramach wernisażu wystawy zapraszamy na Plac Jana Pawła II wszystkie dzieci, dla których przygotowaliśmy gigantyczną komiksową kolorowankę z wizerunkiem Jana Pawła II. Kolorowanie rozpocznie się od godziny 12.30.

Wprowadzono: 23 sierpnia 2018