Kancelaria Burmistrza Wadowic

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Kancelaria Burmistrza Wadowic

Takiego stanowiska w Urzędzie Miejskim w Wadowicach jeszcze nie było. „To jest dla mnie wielki zaszczyt móc pracować dla Wadowic” – mówi nowo powołany dyrektor tej kancelarii.

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński powołał z początkiem maja na stanowisko dyrektora swojej kancelarii radcę prawnego Bartłomieja Tkacza.

Takiego rozwiązania w Wadowicach jeszcze nie było, ale jest praktykowane w innych miastach takich jak Kraków czy Gdańsk. Liczę na dobrą współpracę z panem Tkaczem. Jego szerokie kompetencje z pewnością zaowocują i usprawnią pracę urzędu – mówi Bartosz Kaliński.

Do głównych obowiązków dyrektora będzie należało m.in. wsparcie merytoryczne burmistrza oraz współpraca krajowa i zagraniczna Wadowic.

Bartłomiej Tkacz jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ukończył studia podyplomowe z Prawa Europejskiego na Uniwersytecie Łódzkim, uzyskał również certyfikat Cambridge University w zakresie międzynarodowego doświadczenia w pracy w kancelarii na Wyspach Brytyjskich. Pracował już dla Urzędu Miejskiego w Wadowicach. Od 2002 roku był zatrudniony w Biurze Prawnym, a od 2010 roku pracował dla miasta już jako radca prawny. W swojej karierze zawodowej doradzał również m.in. ZZOZ w Wadowicach oraz Starostwu Powiatowemu w Wadowicach. Działa także w organach Samorządu Radców Prawnych. Teraz przed nim kolejne zawodowe wyzwanie.

To jest dla mnie wielki zaszczyt móc pracować dla Wadowic. Szczególnie ma to dla mnie znaczenie jako rodowitego Wadowiczanina. Dotychczas starałem się w nosić swój skromny wkład w rozwój Wadowic na wielu polach. Wierzę, że moje doświadczenie oraz wiedza przyczynią się do rozwoju mojego miasta – wyznaje Bartłomiej Tkacz.

Wprowadzono: 6 maja 2019