Karol Wojtyła w rytmie hip hopu

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Karol Wojtyła w rytmie hip hopu

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zakończyło realizację projektu „Świat jest teatrem niekończących się zmagań”. Efektem cyklu warsztatów teatralno – muzycznych prowadzonych w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wielkich Drogach jest widowisko „Przeźroczysty”, które można obejrzeć w wersji online na kanale YouTube Muzeum – https://youtu.be/2-hFPUX1i-o   

3K7A9893 1024x683 - Karol Wojtyła w rytmie hip hopu

W czasie warsztatów chłopcy z Ośrodka Wychowawczego podzieleni zostali na dwie grupy – jedna z nich opracowała utwory muzyczne, druga grupa – pracowała nad wizualizacjami.

W widowisku udział wzięli również aktorzy teatru „Exit” na co dzień zmagający się z różnymi niepełnosprawnościami. Uczestnicy projektu poprzez poezję Karola Wojtyły oraz utwory w rytmie hip hopowym pokazali drogę życia Karola Wojtyły. Reżyserem widowiska został Maciej Sikorski związany z teatrem „Exit” oraz Fundacja Budzenie Pasji. Projekt został zrealizowany w ramach programu „Kultura Dostępna”.  

Partnerami projektu są: Fundacja Budzenie Pasji, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wielkich Drogach, Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół Klika Kraków oraz Music Art Krzysztof Odrobina. 

Projekt sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wprowadzono: 8 stycznia 2021

-