Karta Dużej Rodziny – zmiany dla rodzin wielodzietnych!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Ogólno-Organizacyjny / Karta Dużej Rodziny – zmiany dla rodzin wielodzietnych!

Od stycznia 2019 roku z Karty Dużej Rodziny będą mogli korzystać także rodzice, których dzieci są już dorosłe. Będzie to możliwe dzięki nowelizacji ustawy z 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1832 ze zm.).

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin z trojgiem lub większą liczbą dzieci oferowanych zarówno w instytucjach publicznych, jak i firmach prywatnych.

Dotychczas Karta Dużej Rodziny nie przysługiwała rodzinom, w których dzieci zakończyły naukę bądź osiągnęły pełnoletniość. Nowe brzmienie przepisu zakłada, że o wyrobienie karty będzie mógł zwrócić się do gminy każdy rodzic lub jego małżonek, gdy mają lub mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci (bez znaczenia jest ich obecny wiek). Dokument ten będzie im przysługiwał bezterminowo. Aby uzyskać Kartę Dużej Rodziny, należy złożyć wypełniony wniosek w Urzędzie Miejskim w Wadowicach, pok. 16, w godzinach pracy urzędu. Wniosek do pobrania niżej.

Zachęcamy również do zapoznania się z listą Partnerów samorządowego Programu Wadowice Przyjazne Rodzinie, którzy oferują posiadaczom Karty Dużej Rodziny szereg zniżek i rabatów:  https://wadowice.pl/dla-mieszkancow/wadowicka-karta-duzej-rodziny/lista-podmiotow-programu

Pliki do pobrania:

Wprowadzono: 31 grudnia 2018